ناز سحر گچساران
سیاسی ، تاریخی ، فرهنگی ، اجتماعی 
قالب وبلاگ
به گزارش جهان، آیت الله محسن اراکی در نشست ماهانه مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم، اظهار کرد:می‌خواهند براندازی را با مرجع ساخته انگلیس و هیأت حسینی شروع کنند

در برخی از روایات در منابع دینی ما بیان شده است که در آینده قومی از تبار سلمان خواهند آمد که از تبلیغات و فضاسازی‌های منفی و جنگ روانی‌ها هراسی به دل راه نخواهند داد و در آیات قرآن کریم تاکید شده است که عمده‌ترین مشکل جامعه اسلامی، بازگشت و پیمان شکنی با خدا و پیامبر (صلی الله علیه وآله) است.

‫نباید اجازه دهیم در قم مسجد ضرار درست شود‬

آیت الله اراکی با تاکید بر اینکه ایجاد چند دستگی و تفرقه و خون ریزی بین گروه‌های مختلف از اقدامات مهم منافقین است، اظهار داشت: نباید اجازه دهیم در قم مسجد ضرار درست شود، قم مرکز انقلاب و امام است. نخستین خطری که قم را تهدید می‌کند این است که باید مراقب بود برای ما مرجع انگلیسی نسازند. هیئت‌های حسینی قم همیشه پیشتاز انقلاب و پرچمدار جریان خط امام و رهبری بوده‌اند اما امروز پول در برخی هیئت‌های قمی تقسیم می‌شود تا علیه خط رهبری و امام رفتار کنند.

وی با انتقاد از یک هیئت عزاداری در قم، گفت: در هیاتی مداحی می‌آید و افراد را لعن می‌کند و می‌گوید هرکسی قبول نکند بر وی هم لعنت بفرستید؛ مگر رهبر انقلاب اسلامی، حضرات آیات عظام وحید خراسانی و مکارم شیرازی... اعلام نکردند این کار‌ها حرام است؟ آیا باید در قم به مرجعیت و انقلاب توهین شود و علیه خط امام و رهبری این گونه اقدام شود و همه ساکت باشند و هیچ عکس العملی نشان ندهند؟

 

امروز مسئله قمه زنی و لعن مطرح نیست که آن را مطرح کرده‌اند؛ هدف دشمنان، تضعیف انقلاب و خط امام و رهبری و شورش در آینده است. این اقدامات، با هدف براندازی است و می‌خواهند براندازی نظام را از روی مرجع ساخته انگلیس با ابزار هیئت حسینی شروع کنند. هیئات حسینی قم باید الگو باشند، انقلاب پیشتاز برائت از دشمنان رسول خدا و امیرالمومنین (علیه السلام) است؛ مگر جوانانی که در دوران دفاع مقدس خون دادند پیشتازان برائت نبودند و مگر صدام تجسم دشمنان اهل بیت نبود؟ مگر رزمندگان ما نیستند که با داعش می‌جنگند، بچه‌های ناب انقلاب بی‌صدا در حال جنگ هستند و ما هنوز داریم خون می‌دهیم؛ حرم حضرت زینب (سلام الله علی‌ها)، سامرا، کربلا، نجف و ولایت علی (علیه السلام) را در سوریه و عراق چه کسانی نگاه داشته‌اند؟

وی افزود: افراد بی‌انصاف انقلابیون را متهم به این می‌کنند که اهل برائت نیستند، برائتی که آمریکا می‌خواهد ما اهل آن نیستیم؛ ما اهل برائتی هستیم که امام صادق (علیه السلام) تبیین کرده‌اند و فرمودند به مساجد اهل سنت بروید و با آن‌ها زندگی کنید. اهل سنت بدنه جامعه اسلامی و امانت رسول خدا (صلی الله علیه و آله) هستند و ما باید آن‌ها را برای ظهور آماده کنیم و با اهل بیت (علیهم السلام) آشنا سازیم و با معارف اهل بیت آشتی دهیم؛ چرا کاری می‌کنید که بدنه جامعه اسلامی از حسین بن علی (علیه السلام) جدا شود؟

بزرگان نقل کرده‌اند فرد مداحی هرروز در سامرا روضه حضرن زهرا (سلام الله علیها) می‌خواند که پس از پیگیری با چند واسطه متوجه شدند فردی در سفارت انگلیس بانی این روضه خوانی بوده است. بنده اطلاع دارم امروز کسانی به نام تاجر پیدا شده‌اند که پول از عربستان و سفارت انگلستان می‌گیرند و خرج قمه زنی می‌کنند و به هیئاتی که قمه زنی کنند اهدا می‌کنند.

 

آیت الله اراکی در پایان تصریح کرد: امروز دشمنان می‌خواهند ایران را به سوریه تبدیل کنند و سنی‌های ایران را که در جنگ و انقلاب حضور داشتند، در نقاط مختلف کشور علیه شیعیان بکار بگیرند باید امروز هوشیار باشیم و بحث وحدتی که رهبری بر آن تاکید دارد‌‌ همان است که امام صادق (علیه السلام) گفته است. امام صادق (ع) با اهل سنت چه رفتار و کرداری داشتند که علمای آن‌ها پای منبر ایشان بودند؛ رهبری نیز می‌گوید همین گونه رفتار کنید و‌‌ همان سخنانی است که آیت الله العظمی بروجردی و مراجع راستین بر آن تاکید داشته‌اند.

[ چهارشنبه بیست و هشتم آبان 1393 ] [ 13:20 ] [ یداله مرادی ] [ ]
گاهی از اوقات انسان می بیند علم که قرار بوده ابزار مشاهده واقعیت باشد 


(لااقل با یک تعریف و با یک نگاه) تبدیل می شود به ابزاری برای پوشاندن واقعیت


این را به عنوان مثال عرض می کنم، نمی خواهم وارد بحث ها و تحلیل هایسیاسی بشوم، 


من فتنه 88 را گفتم کاملا از این منظر نگاه می کنم که نشان دهنده بحران ابتذال علم در جامعه ماست، 


در تهران به خصوص، عَلَم داران نهضت تقلب و شورش سبز، چهره های دانشگاهی بودند

اغلب هم دوستانی که در علوم انسانی درس خوانده بودند،


مثلاٌ دانشکده علوم اجتماعی و... من می گفتم اینها چه دانشمندان و پژوهشگرانی هستند 


که ادعایشان این است که ما واقعیات جامعه را بهتر از بقیه می بینیم و

ادعای تقلب 11 میلیونی می کنند و به انکار این واقعیت 11میلیون برخاسته اند:


پس معلوم است عینک هایی که اینها به اسم علم و آکادمی و پژوهش و روش و ...

به چشم زدند اعوجاج دارد 


یعنی علم به جای اینکه به پژوهش روشمند واقعیت تبدیل شود، به انکار روشمند واقعیت تبدیل شده است .

در فتنه 88 آشکار شد که خواسته و رویکرد جریان غرب زده شبه علمی در کشور این است :
که فضایی را ایجاد کنندکه بتوانند خواسته های طبقاتی و ایدئولوژیک غرب گرایشان را ،
صورت موجه شبه علمی بدهند. 

                                         دکتر سعید جلیلی-دانشکاه فردوسی مشهد

[ چهارشنبه بیست و هشتم آبان 1393 ] [ 0:45 ] [ یداله مرادی ] [ ]
در سال 57 از ابتدای مهر و بازگشایی مدارس فرهنگیان و دانش آموزان گچساران همنوا با مردم ایران و به تبعیت از رهبری امام خمینی (ره) مبارزه ای آگاهانه را شروع کردند. اینجانب در سال سوم رشته تجربی در دبیرستان کورش کبیر (ولایت کنونی) مشغول به تحصیل بودم .سالی پر شور و شرر آغاز شده بود هر روز راهپیمایی و اعتراض و شعار نویسی و نمایشگاه کتاب و بحث پیرامون نالایقی حکومت و تبادل اخبار شهرستانها سینه به سینه و .....

 معلمین انقلابی و مذهبی هم فعال و جدی پیشقراول جوانان و نوجوانان آرمانخواه و عاشق امام و هیجان ،چون حاج بهرام تاجگردون،هوشنگ مقام، الله کس راهی،و.....فضای دبیرستان را انقلابی و اعتراضی کرده بودند .برای اولین بار نام انجمن اسلامی دانش آموزان بوسیله شهید امینی در مدرسه طرح و تشکیل شد. 

   اما روز نوزدهم و خروش گچسارانی ها:

در حالیکه آثار حادثه سیزده آبان دانشگاه تهران احساسات مردم را خدشه دار کرده بود صبح این روز جمعی از اراذل و اوباش شهر به رهبریت یک خانمی به عنوان حمایت از حکومت در خیابان بلادیان کنونی تا ساختمان فرمانداری دست به راهپیمایی در حد 100 نفر زدند .این حرکت که توهین به مردم گچساران بود شور و اعتراض مردم را دو چندان نمود لذا عصر آنروز بنا به دعوت انقلابیون شهر از جمله تاجگردون ،زید بهبهانی ،شهید بشارت و....اصناف و فرهنگیان ،بخش عمده مردم شهر در اعتراض  و محکومیت اقدام زشت حمایت از دولت جلوی مسجد جامع (شهیدان کنونی) تجمع کردند .فضای اطراف مسجد بیابانی خاک آلود بود و هیچ مغازه و بنایی وجود نداشت.

 در اوج شعارهای مردمی و همزمان با سخنرانیهای زید بهبهانی و تاجگردون و بشارت ناگهان چند ریوی نظامی پر از سرباز مسلح از همین خیابان هلال احمر برای ایجاد رعب و وحشت رد شدند .حدود ساعت 4 تا 5 عصر بود ما جمعی از دانش آموزانی بودیم که در انتهای جمعیت هم نقش انتظامات داشتیم و هم شعار گویی . ریوی اول رد شد ولی ماشین دوم پشت ایستگاه برقی که نزدیک فروشگاه بود ایستاد و سربازان سریع پیاده شدند جمع ماها نزدیکترین به آنها بودیم .ناگهان شروع به تیراندازی کردند حاج علی هاشمی بازاری معروف همانند همیشه با لهجه شیرین اصفهانی صدا زد تیر هوایی است !!ولی ناگهان همه چشمها متوجه فوران خون شهید بلادیان (جلوی درب ورودی مسجد)گردید ند که از ناحیه شکم زخمی شده بود . جمعیت شعار مرگ برشاه را یکصدا ابراز و از محیط فضای باز پشت مسجد بسوی بازار و خیابان مرکزی شهید بشارت (پهلوی) راه افتادند احساسات و عواطف مردم کنترل شدنی نبود .من و دوستم محسن پرور ابتدا به طرف ساختمان بازار نفت رفتیم ولی وقتی در چند سانتیمتری ما تیری به ناودون ساختمان اصابت کرد از آنجا بسمت پمپ بنزین رفته و تا جلوی سینما همراه جمعیتی شدیم که بشکه های نفت سیاه جلوی نانواییها را  حرکت داده بودند تا به بانکها،سینما،مشروب فروشیها،اماکن دولتی حمله ور شده و به آتش بکشند. عملا برای ساعتی فضای شهر بدست مردم خشمگینی افتاد که سالها تحقیر و ظلم را تحمل کرده بودند.

ساعت به حدود 7 رسیده بود که نیروهای نظامی کنترل شهر را بدست گرفتند و عده ای را شهید و زخمی و دستگیر . حکومت نظامی در شهر برقرار شد و هیچکس اجازه تردد نداشت .فردای صبح معلوم شد که شهدایی دیگری غیر از بلادیان هم هستند:شهید مذکور پارسی،شهید غریب پرویزی ،شهید فراشبندی ،شهید کیامرثی شهید حسین امینی . چه حکایتی هم دردناک و هم غرورآفرین  و بدینطریق هم نام گچساران بر بلندای تاریخ مبارزات انقلاب اسلامی حک شد و هم فرهنگ شهید و شهادت راهبرد انقلابیون گردید و هم صف انقلابیون مذهبی و همراهان آنان از ملاحظه کاران و بازماندگان حکومتی مجزا شد و هم : شور و نشاط انقلاب و انقلابیگری و مبارزه همه فضای شهر و استان را فراگرفت .

تذکر ضروری و درخواست:

(جا دارد تا از خاطرات حاج بهرام تاجگردون ، حاج ابراهیم شریعتی ،علی خواجوی ،ذوالفقار صابری،حاج راهی ، حاج مختاری ،حاج جلیل خواجویان ،حاج نصریان و .....عزیزان دیگری که هم برنامه ریز آن حوادث بودند و هم شاهد و ناظر ،در این مناسبتها استفاده و در یک مجلد با نام تاریخ مبارزات گچساران جمع آوری و برای نسلهای آینده نگهداری شود.نباید سهل انگاری بعمل آید تا این رویدادها همراه با متقی ها، اسماعیلی ها، نبی زاده ها و.......دفن شوند.)

[ دوشنبه نوزدهم آبان 1393 ] [ 2:4 ] [ یداله مرادی ] [ ]
 

ساواکی پیش من محترم‌تر است از آخوند فاسد. آن‌قدر صدمه‌ای که اسلام از یک آخوند فاسد می‌خورد از محمدرضا نمی خورد. امام خمینی(ره)
 
گروه فرهنگی فرهنگ نیوز: اکنون آمریکا و غرب مستکبر به این جمع بندی رسیده‌اند که کانون بیداری و ایستادگی در برابر نقشه حاکمیت آنان بر همه جهان، کشورها و ملت های مسلمان و به‌ویژه در منطقه خاورمیانه است، و اگر با ابزار اقتصادی و سیاسی و تبلیغاتی و سرانجام، نظامی نتوانند در چند سال آینده، نهضت بیداری اسلامی را مهار و سرکوب کنند، همه محاسبات آنان برای حاکمیت مطلق بر جهان و سیطره بر مهم‌ترین منابع نفت و گاز که تنها وسیله محرکه ماشین صنعتی و برتری مادّی آنان بر همه‌ی بشریت است، به هم خواهد ریخت، و کلان سرمایه داران غربی و صهیونیست که بازیگر پشت صحنه همه دولت‌های مستکبرند، از اوج اقتدار تحمیلی خود ساقط خواهند شد. پیام مقام معظم رهبری به کنگره حج (29/10/1383)
 
استعمار پیر و روباه صفتِ انگلیس امروز با ابزار دین به مبارزه  با دین مبین اسلام پرداخته است و به کمک  شیعه نمایانی که به راحتی دین خود را با سرمایه استعمار انگلیس معامله کرده‌اند در تلاش است تا سبک زندگی ای متحجرانه، بی منطق و منحرف از اصل دینِ کامل اسلام را به جهانیان نشان دهد.
 
جریان انگلیسی و تبلیغ شیعه جعلی
یکی از جریاناتی که در دو سه سال اخیر قوت گرفته و در حال رشد و نمو است جریان جعلی شیعه نمایی است که در حاشیه و متن بیوت یکی از مراجع تقلید به نام سید صادق حسینی شیرازی شکل گرفته است.
از مهم‌ترین اقدامات ضد شیعی و مذهبی این گروه منتسب به شیعه در فضای ماهواره‌ای جهان، می‌توان به تأسیس چند شبکه فارسی و عربی زبان با نام‌های شبکه جهانی امام حسین ۱ و ۲ و ۳، مرجعیت، فدک، سلام، رقیه، ابوالفضل العباس، الانوار، خدیجه، الزهرا، المهدی و… اشاره کرد که در ایام محرم با تبلیغ شنیع‌ترین مسائل با عنوان شعائر حسینی، باعث وحشت مردم دنیا از شیعیان شده‌اند! شبکه‌هایی که با پنهان شدن در ظاهر دینی سعی می‌کنند جلوه‌های واقعی شیعی بودن را به صورت کاملاً وارونه نشان دهد.
 
البته اکثر این شبکه‌ها با حمایت شخص آیت‌الله سید صادق شیرازی و بیت آن تأسیس و به فعالیت خود ادامه می‌دهند. هدایتی مدیر شبکه سلام درباره میزان هزینه‌های یکی از این شبکه‌ها می‌گوید: «هزینه‌های پخش و تولید ما ماهیانه بالغ بر ۹۵ هزار دلار است. ۷۵ هزار دلار آن استودیو پخش و ۲۰ هزار دلار آن به تولید برنامه اختصاص دارد که این مبلغ در مقایسه با دیگر شبکه‌های ماهواره ای بسیار ناچیز است.»
 نکته قابل تأمل آنجاست که هزینه احداث و راه‌اندازی و مدیریت این شبکه‌ها چگونه تأمین می‌شود؟ آن هم بدون حتی پخش یک برنامه تبلیغاتی!
 چند نمونه از ابداعات اختلاف برانگیز آخوندهای انگلیسی با ماهیت ضد شیعه:
الف) بر روی آتش راه رفتن.
ب) بر روی خار راه رفتن.
ج) بر روی شیشه غلتیدن.
د) خراشیدن صورت و لطمه بر سینه و صورت زدن به حدی که خون جاری می‌شود.
هـ) با زنجیر تیغی به کمر زدن به حدی که خون جاری می‌شود.
و) قمه زدن.
از دیگر بدعت‌های دیگری که این اختلاف افکنان بر سر دین مبین اسلام آورده‌اند آن است که ایام محسنیه (۲۸ صفر الی ۸ ربیع الاول) را می توان نام برد.
[ دوشنبه نوزدهم آبان 1393 ] [ 0:35 ] [ یداله مرادی ] [ ]
عصر ایران: صادق خرازی سفیر پیشین ایران در لندن و سازمان ملل در مطلبی که در صفحه فیسبوک منتشر کرده نقل قولی از اوباما و جان کری رئیس جمهور و وزیر خارجه آمریکا درباره قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس آورده است .
نظر اوباما و جان کری درباره «حاج قاسم»
متن این یادداشت را می خوانید:

بنام خدا
خواستم امروز در مورد وجودی عزیز و دُرِّ یگانه ای بنویسم.

باخود گفتم اورا با عنوان "سردار" خطاب کنم ، دیدم سپاهیان "قدرتمند" و باصلابت وشایسته برخوردار از این عنوان کم نیستند.خواستم برایش از پیشوند "آقا " استفاده کنم ،دودل شدم چرا که بازهم هستند فرزانگانی که زیبنده آنند.
نظر اوباما درباره قاسم سلیمانی/ کری: مایلم برای یک بارهم که شده او را ببینم

عنوان دیگری جستم.با خود گفتم او کسی است که بسیاری از "سیاست پیشگان" و"سیاست سازان"در حوزه پیرامونی مان از او دراندیشه ولرزانند. امروزه او بسیاری از مرزهای عالم اسلام یعنی از یمن گرفته تا دشت قبچاق وسرزمین اویغورها، از مدیترانه و دجله و وفرات هلال خصیب تا رود سند و کشمیر ، وبا عشق به ایران و ایرانیت،اسلام و ائمه اطهار سلیمان وار بر قالیچه باور و شهادت و جهاد سوار، وهفت اقلیم را در می نوردد.

 بقول ملک الشعرای بهار:

وز پس اسلام رو وانگه ببینی بی خلاف // "کز حلب تا کاشغر میدان سلطان سنجر است"
این همان ملک است کاندر باستان بینی در او // داریوش از مصرتا پنجاب فرمان گستر است
از خدا غافل مشو یک لحظه در هر کارکرد // چون تو باشی با خدا هرجا خدایت یاور است


او همان كسي است كه اوباما ريس جمهور ايالات متحده درباره او به العبادي نخست وزير جديد عراق گفته است:" او دشمن من است ولي من براي او احترام ويژه اي قايل هستم".یااینکه جان کری وزیرخارجه امریکا به دکتر جواد ظریف وزیرامورخارجه ایران اسلامی گفته است که اگر برای یکبارهم شده مایل است او را به ببیند.


ولی با همه این اوصاف این سرباز وطن اسلامی خود را "سیاستمدار" نمیداند.

او روستا زاده ای نجیب و مهربان ودرد کشیده ای ازطبقات فرودست خطه کرمان است.با اینکه عنوان رسمی او "سردار سرلشگر قاسم سلیمانی " است و موجب عزت جمهوري اسلامي ایران نیز هست، ولی مردم کوچه و بازار و همرزمانش اورا بنام "حاج قاسم " میشناسند.چرا که او انسان "مخلص "و "مردمی" است.ولی خوب در این دور و زمانه تعداد"حاجیان" هم کم نیستند.

پس چه کنم؟ چه بنامم اورا ؟ با چه صفاتی و چگونه خطابش کنم؟... ولی مثل اینکه زیاد هم مشکل لاینحلی نیست. بگذارید صفات اور اکه بر شمردم ردیف کنم.او "قوی وقدر"است.او "آقا"است.او "سردار" و "سپهسالار" ودر عین حال "سیاستمدار"است.او "مخلص" و "مردمی" است.اگر حروف اول این صفات را که او متصف به آن است سرهم کنم مشکل حل میشود.
آری قاسم قاسم است.به عنوان و لقب و صفت نیاز ندارد.

قاسم محسنات بسیار زیادتری هم دارد. او به هیچ خط و سیاستی وابسته نیست.انسانی مستقل وهوشمند و کامل است.چون او در سایه خانواده دهقانی پرورش یافته بخوبی رمز و راز پیوند و قلمه زدن و تکثیر نهال و درخت را میداند. اکنون او خود را تکثیر کرده است.بدان معنی که هزاران هزار نهال قاسم سربدار در زیر دست او بدرختان تنومندی بدل گشته اند که امروزه در جهان اسلام آماده جانفشانی هستند. سلامتي و عزت و موفقيت او ارزوی همه انسان هاي فرهيخته و دلسوز عالم است .

نام او در كانون سياست و قدرت و درجهان اسلام، اميخته با رشادت و ازاديبخشي و رهايي بخشي است . قاسم سرمايه جاودانه جهان اسلام و هديه بي نظير خداوند به همه ایرانیان و محرومان جهان اسلام است.

پس سلام بر قاسم.خدا نگهدارت قاسم 

[ دوشنبه نوزدهم آبان 1393 ] [ 0:20 ] [ یداله مرادی ] [ ]
همه در منابر و کتب شنیده و خوانده ایم که وقتی اسرای اهل بیت امام حسین (ع) را از کربلا به شام آوردند .یزید دستور داد تا مجلسی مجلل بر پا دارند و بساط لذت پیروزی راه انداخت تا اسرا و از جمله زینب (س) آن شیرزن و پیام رسان کربلا را در جلسه ی مذکور تحقیر نماید ولی پاسخ کوبنده حضرتش تاریخ را لرزاند. زیرا : 

یزید رو کرد به سوی اسرا و از جمله حضرت زینب (س) و گفت دیدی خدا با شما چه کرد؟

زینب بی درنگ و حیدروار پاسخ داد : ما رایت الا جمیلا

حال ده مورد از این جمیلا (زیبایی ) در واقعه کربلا را تقدیم میدارم:

1- زیباترین خواهش یک زن و آن همراه کردن زهیر بن قین با کاروان کربلا توسط همسرش 

2- زیباترین وفاداری تاریخ بشریت توسط حضرت ابالفضل (ع) در کنار فرات و آب نخوردن با وجود تشنگی زیاد به یاد تشنگی اهل خیمه 

3 - زیباترین تشبیه صریح از عشق در پاسخ قاسم بن حسن(ع) در وصف شهادت در راه امام (احلی من العسل)

4 - زیباترین توبه و بازگشت به خویشتن در الحاق حربن یزید ریاحی به سپاه امام حسین(ع) و تسلیم حق شدن .

5 - زیباترین و عزیزترین هدیه (تقدیم دو فرزند بنامهای عون و محمد توسط مادرشان زینب (س) به برادرش امام حسین(ع))

6- زیباترین و تاریخی ترین سخنرانی یک مرد و زن اسیر در کاخ ظلم و مجلس پیروزی (سخنرانی امام سجاد(ع) و زینب کبری در شام) 

 7- زیباترترین رزم نابرابر و شجاعانه و آن نبرد حضرت علی اکبر (ع) با دشمنانش

8- زیباترین اقدام در تحقیر دشمن (نقش مادری فداکار) پرتاب سر وهب توسط مادرش بسوی دشمن 

9 -زیباترین و خوف انگیزترین نماز برپا شده (نماز ظهر عاشورا زیر تیرباران دشمن با نهایت طمانینه )

10 - زیباترین گذشت و نثار جان بوسیله عبدالله بن حسن(ع) (دستهای خود را بین تیر و عمو یش امام حسین (ع)حائل کرد)

 و باید حماسه نگاران و تاریخ نویسان اذعان کنند که از همه زیباتر  و ماندگارتر بیان همین جمله "ما رایت الا جمیلا" در کاخ ستم بود که بر کاخ و کاخ نشینان آتش زده شد.زیرا : 

زینب تمام حوادث تلخ کربلا را میبیند ،داغ برادر

و فرزند و عمو و اسارت را میبیند و با شهامت

و اقتدار ،یزید سرمست از پیروزی و غرور را

                     می شکند.

 

               امان از دل بزرگ و سترگ زینب 

 

[ پنجشنبه پانزدهم آبان 1393 ] [ 2:47 ] [ یداله مرادی ] [ ]
علی ابن ابی طالب حقیقت تاریخ است، او شخصیتی بی‌همتا

در مشرق زمین است و صدای عدالت انسانی است.

(جورج جرداق مسیحی لبنانی)

جورج جرداق شاعر و نویسنده توانا و سرشناس لبنانی که مسیحی مذهب است امروز و در سن 83 سالگی دار فانی را وداع گفت . در دنیای امروز شهرت و نام جورج جرداق با نام امام علی (ع) امام اول شیعیان گره خورده است . زیرا وی در مقام و شان امام علی (ع) پژوهش های متعدد انجام داد و چهره واقعی آن امام را حتی برای مسلمانان روشن کرد .

آقای جورج سمعان جرداق نویسنده اندیشمند لبنانی در سال 1931 میلادی در مرجعیون واقع در جنوب لبنان دیده به جهان گشود .ایشان پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی خود بعنوان یک مورخ مسیحی چهار دهه از عمر خود را صرف مطالعه و تحقیق در مورد شناخت یکی از برجسته ترین شخصیت های جهانی یعنی امام علی (ع) صرف نمود و در نهایت توانست چندین کتاب و مقاله و تحقیق ارزشمند و پژوهشی در معرفی آن انسان کامل عرضه بدارد از جمله :

دایره المعارف علی ندای عدالت انسانی

- علی و حقوق بشر

- علی و انقلاب فرانسه                        خبرگزاری فارس: نویسنده سرشناس مسیحی لبنان ملقب به عاشق امام علی(ع) درگذشت

- علی و سقراط  

-علی و ناسیونالیسم عربی 

نامش و یادش گرامی باد 

[ پنجشنبه پانزدهم آبان 1393 ] [ 1:52 ] [ یداله مرادی ] [ ]
گروه جامعه جهان نیوز ـ جمعی از دانشجویان بورسیه علمی طی نامه‌ای به رئیس‌جمهوری اسلامی ایران نوشتند: آقای رئیس جمهور در کتاب‌های تاریخ خواهند نوشت که؛ جریان فتنه در حالی در سال ۱۳۸۸ صدمات بسیاری به کشور وارد نمود (از جمله اینکه بی تردید شدت یافتن تحریم های اقتصادی نتیجه شکافی بود که فتنه گران در صفوف ملی ایجاد کردند)، چهار سال بعد تحت لوای اعتدال و به نام دولت جمهوری اسلامی ایران، ابتدا از دانشجویان که، مقام معظم رهبری آنان را افسران جوان جنگ نرم نامیدند، انتقام گرفت.


آقای رئیس جمهور برداشت حضرتعالی از این سخنان مهرورزانه چیست؟ آیا غیر از این است که؛ فتنه گران اینک وقیحانه به دنبال انتقام کشی از دانشجویانی هستند که صحن مقدس دانشگاه را در مقطع فتنه ۸۸ از گزند بدخواهان نظام حفظ نمودند؟


آقای رئیس جمهور در کتابهای تاریخ خواهند نوشت که؛
جریان فتنه در حالی در سال ۱۳۸۸ صدمات بسیاری به کشور وارد نمود (از جمله اینکه بی تردید شدت یافتن تحریم های اقتصادی نتیجه شکافی بود که فتنه گران در صفوف ملی ایجاد کردند)، چهار سال بعد تحت لوای اعتدال و به نام دولت جمهوری اسلامی ایران، ابتدا از دانشجویان که، مقام معظم رهبری آنان را افسران جوان جنگ نرم نامیدند، انتقام گرفت.

 

گفته می شود حضرتعالی با بورس دولت جمهوری

اسلامی در اسکاتلند مشغول به تحصیل شده اید، آیا

صحت این امر را تائید می فرمائید؟

جنابعالی در خلال سال‌های ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۷ در حالی که به عنوان نماینده و نایب رئیس مجلس، دبیر شورای عالی امنیت ملی و... مشغول خدمت بوده اید، به امر تحصیل نیز اشتغال داشته اید، لذا اگر با استفاده از مزیت بورس مشغول به تحصیل بوده اید؛ نشان دهنده عمل خلاف قانون است.


ادامه مطلب
[ شنبه دهم آبان 1393 ] [ 15:32 ] [ یداله مرادی ] [ ]
 

روشنگری شریعتمداری درباره  وزارت علوم

بحث‌های دامنه‌دار و پر سر و صدای این روزها درباره انتخاب وزیر برای وزارت علوم، ابعاد انحرافی نیز داشته باشد و به بیان دیگر، این بحث‌های پردامنه می‌تواند در نقش «نارنجک‌های دودزا»! و «بمب‌های صوتی»! تدارک شده است.


به گزارش جهان، حسین شریعتمداری در یادداشتی نوشت:

۱- شاید جناب دکتر روحانی، آنچه را در این نوشته آمده است، «تلخ» تلقی کنند و بعید نیست ابرو در هم کشیده و زبان به گلایه بگشایند ولی «تلخی» اگر از «دارو» باشد، نوشیدنش شیرین است و از آن چاره نیست.

شواهد فراوانی در دست است که نشان می‌دهد، برخی از همراهان - بخوانید ناهمراه- رئیس جمهور محترم، وزارت علوم و آموزش عالی را «بی‌ثبات» و دانشگاه‌ها را «آشفته» می‌پسندند و شاید تعجب‌آور باشد، اما واقعیت دارد و رخدادهای یکسال و چند ماه اخیر حاکی از آن است که این جماعت کم‌شمار و سایه‌نشین، افرادی را برای تصدی پست حساس وزارت علوم به رئیس جمهور پیشنهاد می‌کنند تا از سوی ایشان به مجلس معرفی شود، که از رأی عدم اعتماد مجلس به آنها اطمینان کامل داشته باشند و چنانچه توانست با «وعده» و «وعید» نظر موافق نمایندگان را جلب کرده و بر کرسی وزارت علوم تکیه بزند، از اینکه وعده‌ها و تعهدات خود را نادیده گرفته و آنچه را سایه‌نشینان دیکته می‌کنند به اجراء درآورد، امتناعی نداشته باشد.


ادامه مطلب
[ شنبه دهم آبان 1393 ] [ 15:8 ] [ یداله مرادی ] [ ]
همه انقلابات بزرگ و تاثیرگذار بعد از سالها مبارزه و تلاش انقلابیون روزی را در تقویم خود بعنوان روز پیروزی ثبت کرده اند که این روز در انقلاب اسلامی ایران 22 بهمن ماه 57 میباشد. اما انقلابات ماندگار بواسطه روزها و حوادثی که بعد از پیروزی بوقوع پیوسته توانسته استحکام و پایداری خود را بیمه کنند و ماندگار شوند .

انقلاب اسلامی ایران که طرحی نو در جهان معاصر بود با صبغه الهی و سروش رحمانی و بصورت معجزه آسایی بدون تکیه ای بر قدرتی خارجی بدست عالمی وارسته و آگاه به مسائل سیاست داخلی و جهانی وقتی به پیروزی رسید با سلسله وقایعی مواجه شد که هر کدام میتوانستند نهال نورس انقلاب را یا برکنند و یا رشد و نموش را کند کنند .اما وقوع چند حادثه در هر دوره ای خاص به آن شتاب و عظمت بخشید که 13 آبان در بین همه ی تحولات پیش آمده برجستگی منحصربفردی داشت:

سه واقعه،سه حادثه،سه تحول در سه مقطع زمانی بوقوع پیوستند که هر کدام خود یک انقلاب بودند:

الف-سیزده آبان 43 تبعید آمام و خروش و انتظار یک ملت 

ب- سیزده آبان 57 حرکت دانش آموزان و کشتار آنان در دانشگاه تهران 

ج- سیزده آبان 58 اشغال لانه جاسوسی و برپایی علم مبارزه با استکبار بوسیله دانشجویان

 و اینجا بود که بحق توسط بانی و موسس انقلاب اسلامی(امام خمینی (ره)) به انقلاب دوم شهرت یافت.زیرا :

13 آبان تداوم 22 بهمن است.

13 آبان نماد مبارزه سازش ناپذیر انقلاب اسلامی با مستکبران است.

13 آبان نماد عاشورای حسینی و ذلت ناپذیری شیعه است.

13 آبان میدان گسترده مبارزه حق با باطل کربلا در سراسر جهان است .

13 آبان هویت و شاخص نظام امامت و امت مومن است.

و در یک عبارت:

13 آبان شناسنامه ی انقلاب اسلامی در رد اندیشه های مماشات و سکولار لیبرالیستی و کمونیستی حاکم بر جهان است و نباید تحت الشعاع هیچ رویداد و جریان دیگری واقع شود .تا زنده است و پاس داشته میشود انقلاب پویا و خروشنده خواهد ماند.

[ شنبه دهم آبان 1393 ] [ 1:48 ] [ یداله مرادی ] [ ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

یدالله مرادی
کارشناس ارشد علوم سیاسی- دبير آموزش و پرورش و مدرس دانشگاه
مدیریت سابق اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان کهگلویه و بویراحمد
این وبلاگ را با هدف آگاهی بخشی و شناخت در زمینه تحولات و مباحث اساسی جامعه و موضع گیری در قبال آنان راه اندازی نموده ام.
باتوجه به علاقه به سرزمین، تاریخ و فرهنگ مادری خود، بررسی مسائل بومی استان چهارفصل کهگلویه و بویراحمد و ظرفیت های آن از موضوعات اساسی این وبلاگ خواهد بود.
انشاالله مورد توجه و لطف اهل فکر و اندیشه قرار گیرد.

ایمیل نویسنده Y.MORADI38@YAHOO.COM
لینک دوستان