ناز سحر گچساران
سیاسی ، تاریخی ، فرهنگی ، اجتماعی 
قالب وبلاگ

دکترحشمت‎الله قنبری، استاد و پژوهشگر تاریخ اسلام :

*می‎توانید مثال‎هایی تاریخی درباره تاثیر بی بصیریتی و عملکرد غلط خواص در بسته شدن دست ولی زمان را بیان بفرمایید.

ببينيد شما با مطالعه تاريخ صدر اول اسلام از دوران رسول اكرم تا عصر اميرالمومنين علیهم‎السلام و در ادامه دوران حضرت امام مجتبى و حضرت سيد الشهداء تا عصر امام صادق و نهايتا روزگار سخت و پر مشقت امام عسكرى عليهم السلام موارد عديده اى از تاثيرات شگرف بصيرت و يا بى بصيرتى خواص در صيانت و دفاع از حريم حق و امام هر عصر از يك سو و يا تنهايى و غريب ماندن حجت خدا را مى توانيد فهرست كنيد.

در عصر رسالت شما با شخصيت‎هايى شناسنامه دار از مهاجرين و انصار مانند خالد بن وليد ، ابو عبيده جراح، عبدالرحمن بن عوف ، سعد بن عباده و به شكلى ابولبابه اوسى برخورد مى‎كنيد كه اينها هم براى پيام‎آور اعظم ايجاد زحمت مى كردند و هم به نوعى بعدها مقدمات غربت اسلام و انحراف از اوامر و نواهى فرستاده خدا را رقم زدند.

در همان حال شخصيت‎هايى مانند عمار بن ياسر و مقداد بن اسود ، ميثم تمار ، سلمان پارسى و ابوذر غفارى را ملاحظه مى كنيد كه از آغاز تا پايان حياتشان بر صراط مستقيم الهى ماندند ، ولو اينكه در بخشى از عمر خود جز غصه و غم سهمى نداشته، اما جاودانه شدند. برخى نيز مانند عبد الله و عبيد الله بن عباس و زبير بن عوام در گذر روزگار از حالى به حالى درآمدند و در همراهى با امام زمان خود دچار سستى و غفلت شدند و با عمل و رفتار خود جان و دل امام زمانشان را آزردند و موجبات سلطه اغيار و اجانب را بر جامعه اسلامى پيامبر فراهم آوردند.

برخى در دوران غربت اسلام و تنهايى امام زمانشان موضعى حق طلبانه داشتند مانند جناب ابوذر غفارى در عهد عثمان و قيس بن سعد بن عباده در عصر امام مجتبى علیه السلام.

قیس جنگاورى شجاع و اثر گذار بود ، در كنار اميرالمومنين و امام حسن همچنان پابرجا ماند ، و بعد از خيانت عبيد الله بن عباس حاضر به پيوستن به معاويه نشد. بعد از ماجراى فتح الفتوح حضرت امام حسن(ع) ، آن حضرت به قيس فرمان داد تا با معاويه بيعت كند ، قيس بدون اما و اگر تمكين كرد اما هيچگاه با معاويه نرمش نداشت و پيوسته او را مورد نقد هاى تند قرار مى داد.

مرحوم طبرسی، در جلد دوم احتجاج صفحه ٢٩٤نوشته است «معاویه در ایّام حكومت خود به قصد حجّ وارد مدینه پيامبر شد و با كمال تعجب ملاحظه كرد كه هيچكدام از بزرگان انصار به استقبال او نيامده‎اند ، وقتى وارد شهر شد و استقرار پيدا كرد علت عدم استقبال انصار را از آنها پرسيد ، قيس بن سعد در نهايت صراحت و شجاعت و با عباراتى دقيق پاسخ داد و گفت : نيامدند زيراكه شترهايشان را در جنگ هاى بدر و احد و در رکاب رسول خدا(ص) نابود كرده اند ، در همان روزهايى كه براى مهار و ضربه زدن به تو و پدرت ابوسفيان وارد جنگ شدند.اين گونه رفتارها در حاى خود تعيين كنده و روشنگرانه بود.

در روزگار ما خواص جريان حق بايد از جنس مالك بن حارث باشند ، در صلح و جنگ نگاهش به اشاره امام زمانش باشد ، معاويه زمانش را بشناسد و با او منطبق با امر و اراده ولى امرش رفتار كند. نه از امام زمانش جا بماند نه بر او سبقت بگيرد زيرا در هر دو حالت خطر گمراهى وهلاكت بسيار زياد است و چه بسا كه غبار فتنه ها قلمرو ديد او را نسبت به امام حق تاريك سازد.

[ سه شنبه بیست و پنجم فروردین ۱۳۹۴ ] [ 1:14 ] [ یداله مرادی ] [ ]
 

بازخوانی بیانیه دانشجویان بیدار
چه کسانی بیانیه لوزان را تبریک گفتند؟
 
چه کسانی بیانیه لوزان را تبریک گفتند؟ دولت بهار: برخی از مقامات شاخص جمهوری اسلامی بیانیه لوزان را به رهبر انقلاب تبریک گفتند، عملی که رهبر انقلاب آن را بی معنا توصیف کردند. دانشجویان ایرانی پیش از این از تبریک گفتن برخی مقامات نظامی درپی توافق لوزان، انتقاد کرده بودند.
  

دولت بهار/ مقام معظم رهبری در سخنرانی پنجشنبه گذشته خود در مورد توافق لوزان سوئیس فرمودند: "ما هنوز هیچ چیز در اختیار نداریم، هیچ الزامی به‌وجود نیامده است. اینکه حالا تبریک میگویند، به بنده تبریک میگویند، به دیگران تبریک میگویند، بی‌معنی است، چه تبریکی؟ آنچه تا کنون انجام گرفته است نه اصل توافق و مذاکره‌ی منتهی به توافق را تضمین میکند، نه محتوای توافق را تضمین میکند؛ هیچ کدام را؛ حتی تضمین نمیکند که این مذاکرات تا به آخر برسد و به یک توافق منتهی بشود؛ اینکه تا الان انجام گرفته، این‌جوری است؛ همه چیز مربوط به بعد از این است."

حال سوال این است که چه کسانی توافق لوزان را تبریک گفته‌اند؟
1- آیت الله امامی کاشانی در نماز جمعه تهران گفت: بیانیه لوزان موفقیت بود. دنیا برای ما جا باز کرد، باید تبریک گفت. 

2- اکبر هاشمی رفسنجانی با تقدیر از هدایت و حمایت رهبری و دولت تدبیر و امید و تیم مذاکره کننده و تبریک این موفقیت به مردم ایران، گفت: در نظام اسلامی دو سه مقطع خطرناک داشتیم که از پیچ‌های سرنوشت ساز عبور کردیم، البته باید با هوشیاری، توجه داشته باشیم که در سراشیبی بعد از عبور از گردنه‌های خطرناک، دچار خودشیفتگی نشویم. 

3- حسن روحانی رئیس دولت تدبیر در پیامی به مناسبت توافق لوزان ضمن تبریک، از ملت و تیم مذاکره کننده تشکر نمود. 

4- سرلشکر فیروزآبادی موفقیت تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای را به رهبر معظم انقلاب تبریک گفت. 

5-خانم امین زاده معاون حقوقی رئیس‌جمهور در پیام‌های جداگانه‌ای به وزیر خارجه و رئیس سازمان انرژی اتمی، موفقیت تیم هسته‌ای کشورمان در مذاکرات لوزان را تبریک گفت. 

گفتنی است انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران پس از حمایت برخی مقامات نظامی و تبریک گفتن بیانیه لوزان توسط آنان به رهبر انقلاب در نامه ای سرگشاده به این اقدام انتقاد کرد. در بخشی از بیانیه دانشجویان آمده بود:

«...به نظر می رسد اصل حمایت از تیم مذاکره کننده هسته ای و دفاع از یکپارچگی نظام در مذاکره با بیگانگان، باعث به اشتباه افتادن برخی افراد در مواجهه با بیانیه (توافق نامه) لوزان سوئیس شده است. آن اشتباه راهبردی هم فتح الفتوح خواندن بیانیه لوزان و آن را حاصل مجاهدت دیپلماتیک دانستن است. براستی آیا این توافق نامه پیروزی بزرگ بود؟ آیا تن دادن به معاهده ای که طی آن امتیازات مافوق تصور در صنعت هسته ای -به ویژه نظارت های فراتر از پروتکل الحاقی و باز گذاشتن دست بیگانگان برای جاسوسی از مراکز نظامی- و در مقابل وعده نسیه و مبهم رفع تحریم ها داده شده، پیروزی بزرگ است؟

به نظر ما حداقل مقامات نظامی کشور بایستی روبه روی این ابهامات موضع جدی بگیرند نه آنکه آن را تبریک هم بگویند. موضوعی که شوربختانه در نامه سوال برانگیز رئیس محترم ستاد کل نیروهای مسلح هم دیده شد و با بی تدبیری، موجب تنزل موضع کشورمان در مذاکرات گردید...»

[ یکشنبه بیست و سوم فروردین ۱۳۹۴ ] [ 1:53 ] [ یداله مرادی ] [ ]
یادداشت خواندنی دکتر سلیمانی درباره مذاکرات لوزان برای رجانیوز:تاکنون مجلس عملکرد کم رنگ و بی رمقی داشته است و قابل قبول نیست. باید از سریال گزارشات یکطرفه در صحن غیرعلنی فراتر رفت. نباید مجلسیان را از عدم انتخاب در دوره بعد بترسانند، این حربه کهنه شده. در این مورد ملی مجلس نباید بگذارد با فحش و تهمت و توهین خفقان ایجاد گردد. مجلس باید همه را وادار به ارائه گزارش مستند و پاسخ مستدل به ابهامات و ارائه راه کار کند. سکوت و انفعال و سیاسی کاری و بی تفاوتی ماهیتاً خودکشی است. ملت انسانهای شجاع و مؤمن به آرمانهای امام و رهبری و انقلاب را دوست دارند.
 

تشریح مصادیق نقض خط قرمزهای نظام/ دیگر به جای سایت فردو باید بگوییم «سوهان فردو و پسران!»

تاکنون مجلس عملکرد کم رنگ و بی رمقی داشته است و قابل قبول نیست. باید از سریال گزارشات یکطرفه در صحن غیرعلنی فراتر رفت. نباید مجلسیان را از عدم انتخاب در دوره بعد بترسانند، این حربه کهنه شده. در این مورد ملی مجلس نباید بگذارد با فحش و تهمت و توهین خفقان ایجاد گردد. مجلس باید همه را وادار به ارائه گزارش مستند و پاسخ مستدل به ابهامات و ارائه راه کار کند. سکوت و انفعال و سیاسی کاری و بی تفاوتی ماهیتاً خودکشی است. ملت انسانهای شجاع و مؤمن به آرمانهای امام و رهبری و انقلاب را دوست دارند.
گروه سیاسی- رجانیوز: دکتر محمد سلیمانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی تحلیلی برای رجانیوز، به تبیین موارد مهمی از از مذاکرات لوزان پرداخته است که نظر به اهمیت آن متن کامل آن را از نظر می گذرانید:

 


ادامه مطلب
[ شنبه بیست و دوم فروردین ۱۳۹۴ ] [ 1:40 ] [ یداله مرادی ] [ ]
ﺣﻤﯿﺪ ﺭﺳﺎﯾﯽ

 

ﻧﻬﻢ ﻓﺮﻭﺭﺩﯾﻦ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﭘﯿﺎﻣﮏ ﺗﻠﺨﯽ ﻣﺒﻨﯽ ﺑﺮ ﺗﺠﺎﻭﺯ ,        ﺁﺯﺍﺭ ﻭ ﺍﺫﯾﺖ ﺩﻭ ﻧﻮﺟﻮﺍﻥ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺩﺭ ﻓﺮﻭﺩﮔﺎﻩ ﺟﺪﻩ

ﺗﻮﺳﻂ ﭘﻠﯿﺲ ﻣﻠﻌﻮﻥ ﻋﺮﺑﺴﺘﺎﻥ ﺳﻌﻮﺩﯼ ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﮐﺮﺩﻡ !   ﺣﺘﯽ ﺑﺎﻭﺭﺵ ﺳﺨﺖ ﺑﻮﺩ. ﻫﻤﺎﻥ ﻭﻗﺖ ﺑﺎ ﻣﻌﺎﻭﻥ ﺁﻗﺎﯼ

ﻇﺮﯾﻒ ﺗﻤﺎﺱ ﮔﺮﻓﺘﻢ ﻭ ﺻﺤﺖ ﻭ ﺳﻘﻢ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺭﺍ ﺟﻮﯾﺎ        ﺷﺪﻡ. ﻣﺘﺄﺳﻔﺎﻧﻪ ﻣﻮﺿﻮﻉ " ﺗﺠﺎﻭﺯ ﻭ ﺁﺯﺍﺭ ﻭ ﺍﺫﯾﺖ "

ﺗﻮﺳﻂ ﺍﯾﺸﺎﻥ ﺗﺄﯾﯿﺪ ﺷﺪ. ﺍﻟﺒﺘﻪ ﺗﺄﮐﯿﺪ ﮐﺮﺩﻧﺪ ﮐﻪ ﺑﻬﺘﺮ       ﺍﺳﺖ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺧﺒﺮﯼ ﻧﺸﻮﺩ ﻭ ﻣﻦ ﻫﻢ ﻗﺒﻮﻝ ﺩﺍﺷﺘﻢ.

ﮔﻔﺘﻨﺪ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﭘﯿﮕﯿﺮﯼ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻭﻟﯽ ﻣﻌﺎﻭﻥ       ﻣﺮﺑﻮﻃﻪ ﻭﺯﺍﺭﺕ ﺧﺎﺭﺟﻪ ﺗﺄﮐﯿﺪ ﺩﺍﺷﺖ ﮐﻪ ﺑﺮ ﺍﺳﺎﺱ

ﺑﺮﺭﺳﯽ ﻫﺎﯼ ﻭﺯﺍﺭﺕ ﺧﺎﺭﺟﻪ ﺍﯾﻦ ﺍﻗﺪﺍﻡ، ﮐﺎﺭﯼ ﻃﺮﺍﺣﯽ       ﺷﺪﻩ ﺗﻮﺳﻂ ﭘﻠﯿﺲ ﻋﺮﺑﺴﺘﺎﻥ ﻧﯿﺴﺖ ﺑﻠﮑﻪ ﺗﺨﻠﻒ ﺩﻭ

ﻣﺄﻣﻮﺭ ﻓﺮﻭﺩﮔﺎﻩ ﺑﻮﺩﻩ ! ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﻧﮕﺎﻩ ﺧﻮﺷﺒﯿﻨﺎﻧﻪ ﺗﻌﺠﺐ       ﮐﺮﺩﻡ ﻭ ﮔﻔﺘﻢ ﮐﻪ ﭘﺬﯾﺮﺵ ﺍﯾﻦ ﺍﺩﻋﺎ ﺭﺍﺣﺖ ﻧﯿﺴﺖ ﻣﮕﺮ

ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺣﮑﻢ ﺍﻟﻬﯽ ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﺍﯾﻦ ﺩﻭ ﺣﯿﻮﺍﻥ ﺩﺭ ﺳﺮﯾﻌﺘﺮﯾﻦ          ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻤﮑﻦ ﺍﺟﺮﺍ ﺷﻮﺩ.

ﺭﻭﺯ ﯾﮑﺸﻨﺒﻪ ﺩﺭ ﺣﺎﺷﯿﻪ ﺟﻠﺴﻪ ﻋﻠﻨﯽ ﺑﺎ ﺁﻗﺎﯼ ﻻﺭﯾﺠﺎﻧﯽ     ﻭ ﺑﺮﺧﯽ ﺍﺯ ﻫﻤﮑﺎﺭﺍﻥ ﺻﺤﺒﺖ ﮐﺮﺩﻡ، ﺍﻃﻼﻉ ﻧﺪﺍﺷﺘﻨﺪ،

ﻭﻗﺘﯽ ﺷﻨﯿﺪﻧﺪ ﺧﯿﻠﯽ ﺑﻬﻢ ﺭﯾﺨﺘﻨﺪ ﻭ ﻭﻋﺪﻩ ﭘﯿﮕﯿﺮﯼ          ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺭﺍ ﺩﺍﺩﻧﺪ . ﺑﻨﺎ ﻧﺪﺍﺷﺘﻢ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺑﺎﺭﻩ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ

ﻋﻠﻨﯽ ﻣﻮﺿﻌﯽ ﺑﮕﯿﺮﻡ ﺍﻣﺎ ﺍﮐﻨﻮﻥ ﮐﻪ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺩﺭ ﺭﺳﺎﻧﻪ      ﻫﺎﯼ ﻋﻤﻮﻣﯽ ﺧﺒﺮﯼ ﺷﺪﻩ ﻭ ﻧﺎﺑﺎﻭﺭﺍﻧﻪ ﻣﯽ ﺷﻨﻮﻡ ﮐﻪ

ﺑﺮﺧﯽ ﺍﺯ ﻣﺴﺌﻮﻻﻥ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﯿﻪ ﺣﻔﻆ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﺑﺎ ﻋﺮﺑﺴﺘﺎﻥ      ﺑﻪ ﺩﻧﺒﺎﻝ ﺍﻧﮑﺎﺭﻭ ﺗﻮﺟﯿﻪ ﺍﯾﻦ ﻋﻤﻞ ﺷﻨﯿﻊ ﻫﺴﺘﻨﺪ، ﻧﻤﯽ

ﺗﻮﺍﻧﻢ ﺳﮑﻮﺕ ﮐﻨﻢ ﻭ ﺑﺎ ﺻﺪﺍﯼ ﺑﻠﻨﺪ ﻣﯽ ﭘﺮﺳﻢ ﭼﻪ         ﭼﯿﺰﯼ ﺭﺍ ﺍﻧﮑﺎﺭ ﻣﯽ ﮐﻨﯿﺪ، ﺧﺒﺮﯼ ﺭﺍ ﮐﻪ ﺧﻮﺩﺗﺎﻥ ﺗﺄﯾﯿﺪ

ﮐﺮﺩﻩ ﺍﯾﺪ !        ﭼﻄﻮﺭ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻥ ﺑﺎﻭﺭ ﮐﺮﺩ ﮐﻪ ﺍﯾﻦ ﺍﻗﺪﺍﻡ ﺑﺪﻭﻥ ﻃﺮﺍﺣﯽ

ﺻﻮﺭﺕ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺩﺭ ﺣﺎﻟﯽ ﮐﻪ ﻣﺄﻣﻮﺭﺍﻥ ﻣﺬﮐﻮﺭ ﺩﺭ ﻟﺒﺎﺱ        ﻣﺄﻣﻮﺭﯾﺖ ﭘﻠﯿﺲ ﻭ ﺩﺭ ﻣﺤﻞ ﮐﺎﺭ ﺧﻮﺩ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﻧﺪ؟ ﯾﮏ

ﮐﺎﺭﻭﺍﻥ ﻭ ﻭﺍﻟﺪﯾﻦ ﺁﻧﻬﺎ ﻣﻨﺘﻈﺮ ﺍﯾﻦ ﺩﻭ ﻧﻮﺟﻮﺍﻥ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﻧﺪ      ﺗﺎ ﺍﺯ ﺍﺗﺎﻕ ﺗﻔﺘﯿﺶ ﺑﺪﻧﯽ ﺑﯿﺮﻭﻥ ﺑﯿﺎﯾﻨﺪ ﻭ ﻃﺒﯿﻌﯽ ﺑﻮﺩﻩ

ﮐﻪ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﭼﻨﯿﻦ ﺭﻓﺘﺎﺭﯼ ﺑﺎ ﺁﻧﻬﺎ ﺻﻮﺭﺕ ﻣﯽ       ﮔﯿﺮﺩ، ﺩﺭ ﺣﺎﻟﺘﯽ ﻃﺒﯿﻌﯽ ﺑﻪ ﺟﻤﻊ ﮐﺎﺭﻭﺍﻥ ﻭ ﻧﺰﺩ ﭘﺪﺭ ﻭ

ﻣﺎﺩﺭ ﺧﻮﺩ ﺑﺎﺯﻧﻤﯽ ﮔﺮﺩﻧﺪ ! ﻭ ﺩﻩ ﻫﺎ ﺩﻟﯿﻞ ﺩﯾﮕﺮ ﮐﻪ ﻗﺎﺑﻞ     ﺗﺼﻮﺭ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺟﻤﻠﻪ ﻣﻮﺍﺭﺩ ﻣﺸﺎﺑﻪ ﻃﯽ ﭼﻨﺪﻣﺎﻩ ﻗﺒﻞ

ﮐﻪ ﺍﻟﺒﺘﻪ ﺗﺎ ﺍﯾﻦ ﺣﺪ ﺷﻨﯿﻊ ﻧﺒﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ.          ﺍﮐﻨﻮﻥ ﺩﺭ ﺗﻌﺠﺒﻢ ﭼﻄﻮﺭ ﺭﺋﯿﺲ ﺟﻤﻬﻮﺭ ﻣﺤﺘﺮﻡ ﮐﻪ ﺑﺎ

ﻓﻀﺎﺳﺎﺯﯼ ﺗﺒﻠﯿﻐﺎﺗﯽ ﻭ ﻧﺎﻣﻪ ﻧﮕﺎﺭﯼ ﻭ ﺗﺠﺰﯾﻪ ﻭ ﺗﺤﻠﯿﻞ     ﯾﮏ ﺍﺗﻔﺎﻕ ﺩﺭ ﺷﯿﺮﺍﺯ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻋﻠﯽ ﻣﻄﻬﺮﯼ ﺣﻤﻠﻪ ﻓﯿﺰﯾﮑﯽ

ﺷﺪﻩ ﺑﻮﺩ، ﻫﯿﺄﺗﯽ ﻋﺎﻟﯽ ﺭﺗﺒﻪ ﺗﻌﯿﯿﻦ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ، ﺩﺭ        ﺧﺼﻮﺹ ﺍﯾﻦ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﻧﻪ ﺗﻨﻬﺎ ﺁﻥ ﺣﺴﺎﺳﯿﺖ ﺭﺍ ﺑﻪ

ﺧﺮﺝ ﻧﻤﯽ ﺩﻫﺪ ﺑﻠﮑﻪ ﺳﻮﮔﻤﻨﺪﺍﻧﻪ ﻭﻗﺘﯽ ﺻﺪﺍﻫﺎﯾﯽ ﺑﺮﺍﯼ     ﺗﻮﺟﯿﻪ ﻭ ﻓﺮﺍﻣﻮﺷﯽ ﺁﻥ ﺷﻨﯿﺪﻩ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ، ﺩﺭ ﺩﻫﺎﻥ ﺁﻧﻬﺎ

ﻧﻤﯽ ﺯﻧﺪ !         ﭼﻄﻮﺭ ﺁﻗﺎﯼ ﻫﺎﺷﻤﯽ ﮐﻪ ﻫﻤﻮﺍﺭﻩ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺗﻌﺎﻣﻞ ﺑﺎ

ﻧﻈﺎﻡ ﻋﺮﺑﺴﺘﺎﻥ ﺳﻌﻮﺩﯼ ﺍﺯ ﺧﻮﺩ ﺍﺷﺘﯿﺎﻕ ﻧﺸﺎﻥ ﻣﯽ ﺩﻫﺪ       ﻭ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺗﺄﺛﯿﺮﮔﺬﺍﺭﺗﺮﯾﻦ ﻭ ﻧﺰﺩﯾﮑﺘﺮﯾﻦ ﻓﺮﺩ ﺑﻪ ﺳﻌﻮﺩﯼ

ﻫﺎ ﻣﯽ ﺩﺍﻧﺪ، ﺩﺭ ﺑﺎﺭﻩ ﺍﯾﻦ ﺍﺗﻔﺎﻕ ﺷﻨﯿﻊ ﺳﺎﮐﺖ ﺍﺳﺖ.        ﺍﯾﺸﺎﻥ ﮐﻪ ﺩﺭﮔﯿﺮﯼ ﭼﻨﺪ ﻧﻔﺮ ﺑﺎ ﻋﻠﯽ ﻣﻄﻬﺮﯼ ﺩﺭ ﺷﯿﺮﺍﺯ

ﺭﺍ ﻋﻤﻠﯽ ﺷﻨﯿﻊ ﻣﯽ ﺩﺍﻧﺴﺖ ﭼﺮﺍ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺍﯾﻦ ﺭﻓﺘﺎﺭﻫﺎﯼ      ﺷﻨﯿﻊ ﺳﺎﮐﺖ ﺍﺳﺖ؟ ﺁﯾﺎ ﺁﻥ ﺩﻭ ﻧﻮﺟﻮﺍﻥ، ﻓﺮﺯﻧﺪﺍﻥ ﻣﺎ

ﻧﯿﺴﺘﻨﺪ؟ ! ﺁﻗﺎﯼ ﻣﻄﻬﺮﯼ ﺷﻤﺎ ﮐﻪ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﻭﮐﯿﻞ ﻓﺘﻨﻪ       ﮔﺮﺍﻥ ﺩﺭ ﻣﺠﻠﺲ ﻣﯽ ﺩﺍﻧﯿﺪ ﭼﺮﺍ ﭘﯿﮕﯿﺮ ﺍﯾﻦ ﺍﻫﺎﻧﺖ

ﺷﻨﯿﻊ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺣﺠﺎﺝ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﻧﯿﺴﺘﯿﺪ، ﭼﺮﺍ ﺳﺎﮐﺘﯿﺪ؟ !    ﻭﺍﻟﻠﻪ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﭼﻨﺪ ﺭﻭﺯ ﻫﺮ ﮐﺎﺭﯼ ﺍﺯ ﺩﺳﺘﻢ ﺑﺮ ﻣﯽ ﺁﻣﺪﻩ

ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺩﺍﺩﻩ ﺍﻡ ﻭ ﮐﻮﺗﺎﻫﯽ ﻧﮑﺮﺩﻡ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﻫﻤﻪ ﺍﺯ ﺧﻮﺩﻡ       ﺩﺭ ﺗﻌﺠﺒﻢ ﮐﻪ ﭼﺮﺍ ﺍﺯ ﻏﺼﻪ ﺍﯾﻦ ﺣﺮﻣﺖ ﺷﮑﻨﯽ ﻧﺴﺒﺖ

ﺑﻪ ﺩﻭ ﻧﻮﺟﻮﺍﻥ ﺍﺯ ﺧﺎﻧﻪ ﺧﺪﺍ ﺑﺮﮔﺸﺘﻪ، ﻗﺎﻟﺐ ﺗﻬﯽ ﻧﮑﺮﺩﻡ        ﻭ ﻫﻤﭽﻨﺎﻥ ﺯﻧﺪﻩ ﺍﻡ ... ﭘﯿﮕﯿﺮﯼ ﺍﯾﻦ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺭﺍ ﺭﻫﺎ

ﻧﻤﯽ ﮐﻨﯿﻢ. ﺍﻣﺮﻭﺯ ﻫﻢ ﻃﯽ ﻧﺎﻣﻪ ﺍﯼ ﺑﻪ ﺭﺋﯿﺲ ﺟﻤﻬﻮﺭ        ﮐﻪ ﺗﻌﺪﺍﺩﯼ ﺍﺯ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﺎﻥ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺍﻣﻀﺎ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﻧﺪ،

ﺧﻮﺍﺳﺘﺎﺭ ﺍﺭﺍﺋﻪ ﮔﺰﺍﺭﺵ ﺍﻗﺪﺍﻣﺎﺕ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺷﺪﻩ       ﺷﺪﯾﻢ . ﺩﻭﻟﺖ ﺑﺎﯾﺪ ﺍﻗﺪﺍﻡ ﺩﺭﺧﻮﺭﯼ ﮐﻨﺪ

[ پنجشنبه بیستم فروردین ۱۳۹۴ ] [ 15:28 ] [ یداله مرادی ] [ ]
 دوستان تفسیر کنند:

 

 

خوشا آنانکه با عزت ز گیتی، بساط

خویش برچیدند و رفتند.

   مهدی کوچک زاده نماینده ارزشی مجلس شورای اسلامی

 
[ سه شنبه هجدهم فروردین ۱۳۹۴ ] [ 12:29 ] [ یداله مرادی ] [ ]
[ سه شنبه هجدهم فروردین ۱۳۹۴ ] [ 12:17 ] [ یداله مرادی ] [ ]

حجت الاسلام حمید روحانی در پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران؛
 
لبخند در برابر دشمنان را نمی‌توان همدلی و همزبانی با مردم نامید/
 
 
بیانیه مذاکرات هسته‌ای نگرانی‌ها ودلواپسی‌ها را افزایش داد/
 
ملت ایران خواستار روشن شدن کلیه تعهدات است. 
 
ملت ایران هنوز از جریان مذاکرات هسته‌آی دلواپس و نگران است، از بیانیه مشترک ایران و 1+5 که شب گذشته منتشر شد سخن به میان آورد و گفت: انتشار این بیانیه نه تنها از نگرانی ملت ایران نکاست بلکه نگرانی‌ها را بیشتر کرد، نکند با این مذاکرات و انتشار این گونه بیانیه‌ها آرمان ملت ایران پایمال شود، خون شهدا پایمال شود. نکند هدف ملت ایارن که شعار «انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست» از دست برود.
[ شنبه پانزدهم فروردین ۱۳۹۴ ] [ 0:12 ] [ یداله مرادی ] [ ]
بـیا و بـیدارم کـن... بیا و هشیارم کن ...


بـیا و هـمه جـهانیان را از خـواب غـفلت بـیدار کـن ...


هـمه به خـواب سـنگین جـهل فـرورفته اند و صـدای مظلومان


و دل شـکستگان را نـمی شنوند ...


خـودت بـیا و هـمه مـا را از ایـن کـابوس جـهانی نـجات بده

[ شنبه پانزدهم فروردین ۱۳۹۴ ] [ 0:3 ] [ یداله مرادی ] [ ]
کدام را بپذیریم و باور کنیم:

1-  مشروح کنفرانس مطبوعاتی ظریف پس از قرائت بیانیه لوزان/
 

هزار سانتریفیوژ در فوردو بدون غنی سازی باقی

خواهد ماند/ تحریم های اروپا و امریکا باید در

«چارچوب زمانی مشخص» برداشته شود/

منتظر قطعنامه شورای امنیت برای لغو تحریم

های گذشته هستیم

2- مشروح سخنرانی اوباما پس از قرائت بیانیه لوزان/

 تحریم ها به تنهایی نتوانست ایران را متوقف کند؛ پس از مذاکرات بود که ایران متوقف شد/ ایران آب سنگین نخواهد داشت و غنی سازی اش دو سوم کاهش می یابد/ درباره علت تحریم ها غیر از هسته ای مباحث دیگری هم با ایران داریم/ نتانیاهو از این توافق راضی است

3- مشروح کنفرانس خبری جان کری پس از قرائت بیانیه لوزان/

 

حجم اورانیوم غنی شده تا ۹۸ درصد کاهش

می‌یابد/ بیانیه امروز یه «توافق» بود/ برخی

تعهدات ۱۰ ساله، برخی ۱۵ و ۲۵ ساله و برخی

ابدی خواهد بود!/ تحریم ها «مرحله به مرحله »

کاهش خواهد یافت/ موشک های بالستیک؛

چالش ادامه مذاکرات/ نطنز دچار تغییرات خواهد شد

4-  متن کامل بیانیه ظریف - موگرینی در پایان مذاکرات لوزان/

 

بیانیه ای مشتمل بر کلیات یک توافق با تبعات

حقوقی/ فردو تحقیقاتی شد؛ اراک تغییر کاربری

خواهد داد/ تحریم های ثانویه مرتبط با هسته ای

متوقف می شود/ تصویب قطعنامه برای لغو

قطعنامه های شورای امنیت در قبال پذیرش

برخی محدودیت ها

 5-  فهرست تعهدات نگران کننده و ۱۵ ساله ایران که تقریبا صنعت هسته ای را به تعطیلی کشاند/ برچیدن ۱۳ هزار سانتریفیوژ، نابودی ۹۷۰۰ کیلو ذخیره اورانیوم غنی شده، ممنوعیت غنی سازی بالای ۳.۵ درصد و تغییر کاربری فوردو و نطنز/ الزام به پذیرش پروتکل الحاقی و محدودیت بر موشک‌های بالستیک ذیل قطعنامه شورای امنیت/ تخفیف برخی از تحریم‌های صرفا هسته‌ای!

 
شاید همین درست باشد که:
 در یک کلمه باید گفت که اسب زین شده را داده‌ایم و افسار پاره تحویل گرفته‌ایم.

 

[ جمعه چهاردهم فروردین ۱۳۹۴ ] [ 17:28 ] [ یداله مرادی ] [ ]
      ﻣﯽ ﺭﺳﺪ ﻣﻬﺪﯼ ﺑﻪ ﺩﺳﺘﺶ ﺗﯿﻎ ﺳﺮﺥ ﺍﻗﺘﺪﺍﺭ
      ﺗﺎ ﺑﮕﻮﻳﺪ ﭘﺎﺳﺨﻲ ﺑﺮ ﻧﺎﻟﻪ ﻫﺎﻱ ﺍﻧﺘﻈﺎﺭ
      ﺗﺎ ﺑﮕﻴﺮﺩ ﺍﻧﺘﻘﺎﻡ ﺯﺧﻢ ﻫﺎﻱ ﺑﻲ ﺷﻤﺎﺭ
      ﻻ‌ ﻓﺘﻲ ﺍﻻ‌ ﻋﻠﻲ ﻻ‌ ﺳﻴﻒ ﺍﻻ‌ ﺫﻭﺍﻟﻔﻘﺎﺭ

[ چهارشنبه دوازدهم فروردین ۱۳۹۴ ] [ 9:55 ] [ یداله مرادی ] [ ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

یدالله مرادی
کارشناس ارشد علوم سیاسی- دبير آموزش و پرورش و مدرس دانشگاه
مدیریت سابق اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان کهگلویه و بویراحمد
این وبلاگ را با هدف آگاهی بخشی و شناخت در زمینه تحولات و مباحث اساسی جامعه و موضع گیری در قبال آنان راه اندازی نموده ام.
باتوجه به علاقه به سرزمین، تاریخ و فرهنگ مادری خود، بررسی مسائل بومی استان چهارفصل کهگلویه و بویراحمد و ظرفیت های آن از موضوعات اساسی این وبلاگ خواهد بود.
انشاالله مورد توجه و لطف اهل فکر و اندیشه قرار گیرد.

ایمیل نویسنده Y.MORADI38@YAHOO.COM