ناز سحر گچساران
سیاسی ، تاریخی ، فرهنگی ، اجتماعی 
قالب وبلاگ
همه انقلابات بزرگ و تاثیرگذار بعد از سالها مبارزه و تلاش انقلابیون روزی را در تقویم خود بعنوان روز پیروزی ثبت کرده اند که این روز در انقلاب اسلامی ایران 22 بهمن ماه 57 میباشد. اما انقلابات ماندگار بواسطه روزها و حوادثی که بعد از پیروزی بوقوع پیوسته توانسته استحکام و پایداری خود را بیمه کنند و ماندگار شوند .

انقلاب اسلامی ایران که طرحی نو در جهان معاصر بود با صبغه الهی و سروش رحمانی و بصورت معجزه آسایی بدون تکیه ای بر قدرتی خارجی بدست عالمی وارسته و آگاه به مسائل سیاست داخلی و جهانی وقتی به پیروزی رسید با سلسله وقایعی مواجه شد که هر کدام میتوانستند نهال نورس انقلاب را یا برکنند و یا رشد و نموش را کند کنند .اما وقوع چند حادثه در هر دوره ای خاص به آن شتاب و عظمت بخشید که 13 آبان در بین همه ی تحولات پیش آمده برجستگی منحصربفردی داشت:

سه واقعه،سه حادثه،سه تحول در سه مقطع زمانی بوقوع پیوستند که هر کدام خود یک انقلاب بودند:

الف-سیزده آبان 43 تبعید آمام و خروش و انتظار یک ملت 

ب- سیزده آبان 57 حرکت دانش آموزان و کشتار آنان در دانشگاه تهران 

ج- سیزده آبان 58 اشغال لانه جاسوسی و برپایی علم مبارزه با استکبار بوسیله دانشجویان

 و اینجا بود که بحق توسط بانی و موسس انقلاب اسلامی(امام خمینی (ره)) به انقلاب دوم شهرت یافت.زیرا :

13 آبان تداوم 22 بهمن است.

13 آبان نماد مبارزه سازش ناپذیر انقلاب اسلامی با مستکبران است.

13 آبان نماد عاشورای حسینی و ذلت ناپذیری شیعه است.

13 آبان میدان گسترده مبارزه حق با باطل کربلا در سراسر جهان است .

13 آبان هویت و شاخص نظام امامت و امت مومن است.

و در یک عبارت:

13 آبان شناسنامه ی انقلاب اسلامی در رد اندیشه های مماشات و سکولار لیبرالیستی و کمونیستی حاکم بر جهان است و نباید تحت الشعاع هیچ رویداد و جریان دیگری واقع شود .تا زنده است و پاس داشته میشود انقلاب پویا و خروشنده خواهد ماند.

[ شنبه دهم آبان 1393 ] [ 1:48 ] [ یداله مرادی ] [ ]
در آستانه ماه محرم ،ماه حزن و اندوه،ماه امام حسین (ع) و مظالم علیه اهل بیت ، ماه صف آرایی حق و باطل و ماه تحول آفرین و تاریخساز برای کل بشریت در عرصه جغرافیای جهان قرار گرفته ایم.چون بنابه نظر آیت الله مطهری در کتاب ارزشمند قیام حسینی ( در سه جلد)این نهضت از تعرض تحریف گران هم در امان نمانده و لذا لازم است تا دین باوران و حسینیان عزادار فرهنگ صحیح عزاداری و اصول دینی در این امر را بکار گیرند تا از خرافه و خرافه گرایی بدور باشند . بدینوسیله نظرات و فتاوای مقام معظم رهبری در این رابطه را تقدیم حضور خوانندگان این وبلاگ مینمایم:

به گزارش فرهنگ نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین فلاح‌زاده، کارشناس مسائل فقهی به پرتکرارترین سوالات، مطابق با فتاوای حضرت‌ آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای پاسخ داده‌اند که در ادامه متن و فیلم پاسخ‌ ایشان به این سوالات ارائه می‌شود:

یک عزاداری مورد رضایت اهل بیت (ع) چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

در جواب باید عرض کنیم عزاداری دو حیث دارد: یک حیث محتوایی است و مطالبی که گفته می‌شود، یک حیث قالب و شیوه عزاداری است. از نظر محتوا آنچه که گفته می‌شود نباید مطالب حرام و خلاف شرعی باشد، یعنی دروغ نباشد، غلو نباشد، موجب وهن به مذهب نباشد، موجب تنقیص مقام اباعبدالله (ع) و معصومین (ع) نباشد و همچنین موجب پایین آمدن مقام خود مومنین و عزاداران هم نباشد؛ یعنی از نظر محتوا یعنی مطالب مستند باشد، خلاف عقاید مکتب اهل بیت نباشد، خلاف مرام اهل بیت نباشد الی آخر که توضیح داده شد. نسبت به شیوه عزادارای اولا همراه با کار حرام نباشد مثل موسیقی حرام و امثال اینها، و موجب وهن مذهب هم نباشد، یعنی کاری نکنند که سوژه به دست دشمنان بیافتد و با این شیوه عزاداری که داریم، آنها علیه مکتب اهل بیت و پیروان مکتب اهل بیت تبلیغ سو داشته باشند. اجمالا این را می‌توانیم ویژگی‌های عزاداری مناسب مورد رضایت اهل بیت برشماریم.

توجه به اطعام‌هایی که در ایام محرم داده می‌شود و انسان به حلال بودن آنها یقین ندارد، آیا خوردن آنها اشکال دارد؟ لطفا هم از نظر فقهی و هم از نظر اخلاقی پاسخ فرمایید. اگر نذری کسی که خمس نمی‌دهد را بخوریم چطور؟

در مواردی که انسان غذایی را یقین ندارد به حرام بودنش، اطعام می‌کنند عزاداران را، غذایی پختند در این ایام برای شما می‌آورند یا فردی مثلا نذری می‌دهد و شما یقین دارید که خمس نمی‌دهد، به نظر حضرت آقا خوردن آن غذا، چون یقین به حرام بودن یا مخلوط به حرام بودن ندارید، یعنی یقین ندارید این غذا حرام است، یقین ندارید که متعلق خمس است، یعنی خمس در این غذا است، خوردنش اشکال ندارد. اما از نظر اخلاقی - چون پرسیدند - بعضی‌ها می‌گویند اگر باشد ممکن است اثر وضعی داشته باشد.

خب اگر بتوانید احتیاط کنید خوب است؛ به این معنا که اگر تبعات سویی ندارد نخورید، قبول نکنید، یا اینکه اگر مثلا متعلق خمس هست - نه به این معنا که حتما متعلق به خمس است یعنی شبه دارید - خودتان خمسش را بپردازید یا اگر موردی هست که ممکن است از باب شبهه حرام، یعنی مال مردم مثلا باشد، به عنوان رد مظالم بپردازید؛ گرچه واجب نیست. حکم اولی که گفتیم شما یقین ندارید غذا از حرام است یا مخلوط به حرام است، خوردنش اشکالی ندارد. بنابراین در مجالس عزا که شرکت می‌کنید و اطعام می‌کنند غذا می‌دهند طعام برای شما می‌آورند و امثال اینها، خوردنش اشکال ندارد، از نظر فقهی حرام نیست. اما اگر کسی بخواهد - خلاصه به قول معروف جز اولیای الهی باشد - پرهیز بیشتری داشته باشد احتیاط خوب است.

 توصیه کلی به عزاداران و نحوه‌ی عزاداری

یک مطلبی را می‌خواهم اضافه کنیم در همین برنامه‌هایی که عزاداران دارند ضمن احترام به همه آنها غالبا یکسری کارهایی که انجام میدهند از روی عزاداری است و از روی عشق به اباعبدالله است. گرچه کسانی هم جمله‌ای به کار می‌برند می‌گویند مجلس عزاداری اباعبدالله حسین از روی عشق است نه فقه؛ یعنی اینها فراتر می‌روند و می‌گویند این احکام فقهی، این باید و نبایدهای دینی، آنجا جاری نیست. گرچه ما قبول داریم که خیلی مقام عزادار بالا است و عزاداری هم به تعبیر حضرت آقا از افضل قربات است و این سنت دیرینه عزاداری با همان روش متداول و سنتی که وجود داشته و به دور از خرافات و کارهای ناشایست، باید محفوظ بماند.

اما انسانی که می‌خواهد با عزاداری اجر و ثواب ببرد، اول باید بداند که احکام فقهی تعطیل‌بردار نیست. چگونه خود اباعبدالله ظهر عاشورا در محاصره دشمن زیر تیرباران دشمن، نماز را اول وقت خواندند و آن هم به جماعت خواندند. یعنی دارند به ما نشان می‌دهند که این باید و نبایدها و این تکالیف شرعی تعطیل‌بردار نیست حتی در سخت‌ترین وضعیت. تا آخرین لحظات توصیه‌های‌شان این بود که خانم‌ها از خیمه‌ها بیرون نیایند و حتی دشمن این را فهمیده بود که آن حمله به خیام است که اباعبدالله را از پا در می‌آورد. یعنی آنجا دیگر نمی‌تواند تحمل کند. یعنی مسائل محرم و نامحرم. بنابراین این حرفی که از روی عشق است و فقه جاری نیست، کاملا باطل است و احکام فقهی همه جا جاری است در همه وضعیت‌ها.

باید توجه شود مراعات شود که خدای ناکرده عزاداری سبب انجام کارهای حرام مثل اختلاط محرم و نامحرم نباشد، حقوق مردم تضییع نشود و موجب اذیت و آزار عمومی نباشد. به علاوه ترک واجب نباشد، نماز ترک نشود، نماز صبح قضا نشود. نکته پایانی این است معمولا عزاداران در مجلس عزا شرکت می‌کنند و نوحه می‌خوانند، سینه می‌زنند زنجیر می‌زنند برای چه؟ برای اینکه ثواب ببرند. اگر یک عملی را ما شبهه داشتیم یعنی معلوم نبود ثواب دارد یا ندارد آدم عاقل چکار می‌کند؟ آن موردی را که شبه دارد کنار می‌گذارد می‌رود سراغ کاری که قطعا ثواب دارد.

بنابراین در عزاداری‌های‌تان به طور کلی توصیه مراجع معظم تقلید، توصیه حضرت آقا مقام معظم رهبری را بشنوید و از کارهای سخیف سبک و مبتذل و از کارهایی که موجب وهن مذهب است، کارهایی که دشمنان از آن سواستفاده می‌کنند اعمالی که موجب اختلاف و تفرقه بین مسلمانان می‌شود پرهیز کنید و عزاداری وزین و سنگینی که در شان خودتان و در شان آن بزرگواران اباعبدالله و ائمه اطهار بپردازید و مطمئن باشید که اجر و ثواب می‌برید. و از کارهایی که قطعا حرام است و کارهایی که شبهه دارد یعنی یا شبهه حرمت دارد یا شبهه اینکه اصلا ثواب دارد یا نه استصواب دارد یا نه انشالله در عزاداری‌ها بپرهیزید. از خدا می‌خواهیم به همه ما توفیق عزاداری بامعرفت را عنایت بفرماید.

[ جمعه دوم آبان 1393 ] [ 16:4 ] [ یداله مرادی ] [ ]
اسیدپاشی در اصفهان و غوغاسالاری در رسانه ها

اسیدپاشی به طرح حمایت از امر به معروف و نهی از منکر

در حالیکه ما کهگیلویه و بویراحمدیها رنجور و دلخراش از اقدام زشت و غیر انسانی اسیدپاشی در دهدشت بودیم (هر چند معلوم شد ناشی از یک اختلاف خانوادگی بود). اما در روزهای اخیر موضوع تعرض با چند خانم با اسیدپاشی در اصفهان که حرکتی شنیع و دور از مفاهیم اخلاقی و دینی است دستاویزی شده تا در شبکه های اجتماعی به دین و باورهای مذهبی و نیروهای ارزشی اهانت و توهین صورت بگیره.؟!

 رسانه های نوشتاری و صوتی و تصویری ضد انقلاب و غربگرا هم سوژ ه ای برای ابراز نظرات و افاضه فیض علیه مبانی دینی و عناصر انقلابی یافته اند .در این میان افراد و جریاناتی از درون کشور که با آهنگ آن رسانه ها کوک میشوند راه افتاده اند تا با شایعه و جوسازی مسیر بررسی را گل آلود و ناکامیهای سیاسی و مدیریتی خود را به این اسیدپاشی گره بزنند.لذا :موجی از تخریب‌ها علیه «آمران به معروف و ناهیان از منکر» از سوی رسانه‌های شبه‌روشنفکر آغاز شود. البته اقدامی که هیچ قرابتی با عالم سیاست ندارد، پایش به سیاست هم باز و با غضب و خشم رسانه و مطبوعات جریان اصلاح طلب روبرو شد؛ جریانی که قرار است هر اتفاقی را با دنیای سیاست گره بزنند.

 نا گفته نماند که باید دستگاههای ذیربط بدون اغماض و بسرعت نسبت به شناسایی و معرفی عامل یا عاملان با صراحت و شفافیت اقدام تا زمینه سازی برای عناصر بهانه گیر ایجاد نشود و همه شهروندان با امنیت خاطر و آرامش اجتماعی لذت حضور در سایه ی حکومت دینی را بچشند.طبیعی است پیوند دادن این موضوع با اصل امر به معروف و نهی از منکر شیطنتی سیاسی است که یا بوسیله عاملان این اقدام ناشایست رقم میخورد و یا توسط عناصر ضد انقلاب با هر داعیه و شعاری. 

 

[ جمعه دوم آبان 1393 ] [ 15:44 ] [ یداله مرادی ] [ ]
دیدار شرکت‌کنندگان در هشتمین همایش ملی نخبگان جوان با رهبر انقلابتصاویر / دیدار نخبگان جوان با رهبر انقلابتصاویر / دیدار نخبگان جوان با رهبر انقلابتصاویر / دیدار نخبگان جوان با رهبر انقلابتصاویر / دیدار نخبگان جوان با رهبر انقلابتصاویر / دیدار نخبگان جوان با رهبر انقلابتصاویر / دیدار نخبگان جوان با رهبر انقلاب

[ جمعه دوم آبان 1393 ] [ 15:2 ] [ یداله مرادی ] [ ]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          إنا لله وإنا إليه راجعون؛      
 
                                       «غروب خورشید»
 
        آیت‌الله مهدوی‌کنی، یار و یاور صدیق انقلاب و امام و رهبر پس از
 
 
               سال‌ها مجاهدت، دعوت حق را لبیک گفت  
               
قسمتی از پیام تسلیت رهبرانقلاب در پی درگذشت آیت الله مهدوی کنی:
 
این عالم مجاهد و پارسا از نخستین مبارزان راه دشوار انقلاب
 
         و از وفاداران غیور و صادق امام بزرگوار بود
 
 
   همواره در موضع یک عالم دینی و یک سیاستمدار صادق
 
 
                 و یک انقلابی صریح ظاهر شد
[ چهارشنبه سی ام مهر 1393 ] [ 0:50 ] [ یداله مرادی ] [ ]
سؤال رسانه آمریکایی درباره فرزندان مسئولانروایتی از نحوه تحصیل پسر ظریف و دختر فریدون در آمریکا

روایتی از نحوه تحصیل پسر ظریف و دختر فریدون در آمریکا

سایت بیزینس اینسایدر در گزارشی به تناقض میان سخن و عمل برخی مسئولان ایرانی پرداخته و نوشته است: در حالی که مسئولان ایرانی در کلام خود علیه غرب، سخنرانی می‌کنند اما فرزندان خود را برای تحصیل و کار به غرب می‌فرستند.
 

به گزارش فرهنگ نیوز ، بیزینس اینسایدر که مقر آن در نیویورک واقع است، در سال ۲۰۰۹ تأسیس شد و بیشتر اخبار اقتصادی و فناوری را پوشش می‌دهد.

پارس نوشت:بیزینس اینسایدر در ابتدای گزارش خود به انقلاب فرهنگی در ابتدای انقلاب اسلامی و تصفیه دانشگاه‌ها از اساتید سکولار اشاره کرده و استیضاح اخیر وزیر علوم را ادامه همان تفکرات ضدغربی دانسته است.

بیزینس اینسایدر در ادامه به تداوم احاطه آمریکاستیزی در بیان و گفتار مسئولان جمهوری اسلامی اشاره کرده اما از یک تناقض در این ماجرا ابراز تعجب کرده است: چرا طیف مسئولان ایرانی، فرزندان خود را برای تحصیل به دانشگاه‌های غربی می‌فرستند و از آلوده شدن آن‌ها به تفکرات و اخلاقیات غربی، نمی‌ترسند؟

بیزینس اینسایدر به خانم مریم فریدون دختر حسین فریدون (برادر رئیس‌جمهور ایران) اشاره کرده و درباره سوابق حسین فریدون نوشته است: او از ابتدا از حامیان انقلاب اسلامی بوده است. او از مسئولان حفاظت امام خمینی (ره) در زمان بازگشت ایشان به ایران در سال ۱۳۵۷ بود. فریدون سپس استاندار شد و هشت سال هم سفیر ایران در مالزی بود و بعدها به هیئت نمایندگی ایران در سازمان ملل پیوست و اکنون مشاور برادرش یعنی رئیس‌جمهور ایران است.


بیزینس اینسایدر خبر داده که مریم دختر حسین فریدون دانشجوی مقطع کارشناسی دانشگاه کلمبیای آمریکا بوده و پس از آن با دریافت بورس تحصیلی موسوم به لرد دارندورف Lord Dahrendorf (جامعه‌شناس انگلیسی- آلمانی ۱۹۲۹-۲۰۰۹) توانسته در کالج مشهور مدرسه اقتصاد لندن London School of Economics مشغول به تحصیل شود. این بورس، در قالب بورسیه‌هایی که دویچه بانک آلمان Deutsche Bank به دانشجویان کشورهای در حال توسعه و نوظهور اعطا می‌کند، به مریم فریدون داده شده است.

بیزینس اینسایدر نوشته است که هدف از اعطای این بورس تحصیلی کمک به دانشجویان نیازمند کشورهای در حال توسعه است و بر همین اساس، اعطای آن به دختر بردار رئیس‌جمهور ایران که وضع مالی مناسبی دارد، تعجب‌برانگیز است. به نوشته این سایت آمریکایی، مریم فریدون در شعبه لندن دویچه بانک مشغول به کار هم شده است.
بیزینس اینسایدر شوهر مریم فریدون را پسر سفیر جدید ایران در سوئیس اعلام کرده که هم‌اینک در دانشگاه آکسفورد در مقطع دکترا مشغول به تحصیل است.بیزینس اینسایدر همچنین مدعی شده که مهدی ظریف فرزند وزیر خارجه ایران و احمد عراقچی برادرزاده معاون وزیر خارجه ایران نیز در دانشگاه نیویورک تحصیل کرده‌اند.

بیزینس اینسایدر همچنین به تحصیل نیمه‌تمام مهدی هاشمی پسر اکبر رفسنجانی در دانشگاه آکسفورد اشاره کرده و آن را یکی دیگر از مصادیق تحصیل فرزندان مسئولان ایرانی در غرب دانسته است.بیزینس اینسایدر از این که مسئولان ایرانی شعار مرگ بر آمریکا می‌دهند و نظام غرب را فاسد می‌خوانند اما فرزندانشان را برای تحصیل و زندگی روانه غرب می‌کنند، ابراز تعجب کرده و پرسیده است: مگر مسئولان ایرانی، فرزندانشان را دوست ندارند که آن‌ها را به دامان غرب می‌فرستند؟

ابهام دیگری که این سایت آمریکایی مطرح کرده، این است که مردم عادی ایران برای سفر به غرب و تحصیل در آنجا با محدودیت‌های فراوانی از جانب کشورهای غربی مواجه می‌شوند؛ اما چرا فرزندان مسئولان ایرانی با این محدودیت‌ها مواجه نیستند؟

 

[ دوشنبه بیست و هشتم مهر 1393 ] [ 2:8 ] [ یداله مرادی ] [ ]
کاش مردان همیشه مرد باشند و زنان همیشه زن
نویسنده رستمی وبلاگ مقتدر مظلوم

این چند وقت ، حرف های خوب و بد زیادی در موضوع های مختلف از آشنا و ناآشنا شنیده ام ؛ اما چیزی که بیشتر از هر چیزی آزارم می دهد واژه "مُد" است . . .

 با استفاده از این واژه توانستند برایمان شلوار لی (جین) بفرستند تا جایگزین شلوار های ایرانی الاصل کنیم ؛ البته اول ها زیاد هم بد نبود ، اما بعد ها ، آفت بی بندوباری ، بی غیرتی و بی حیایی شد . . .

 به قول یکی از دوستان مردانه اش از بالا کوتاه شد و دخترانه اش از پایین . . .

 بعد ها مانتو های بلند جایگزین چادر شدند ؛ اما این مانتو ها ذره ذره به آب رفتند و حالا بهتراست به آنها بگوییم "بلوز" . . . چادرِ عده ای از چادری ها هم شده "شنل" ؛ بودنش طعنه ایست بر نبودنش . . .

 حال که دیگر شلوار جای خود را به ساپورت داده ، روسری ها هم که از عقب و جلو به آب رفته ؛ مانده ام نسل فردایمان ؛ بازهم مادران را "اسوه پاکی" و پدران را "مظهر مردانگی" خواهند دانست؟

 بازهم نسلی که بی بندوباری‌فکری را روشن فکری و بی حیایی و بی عفتی را مُد روز می دانند ؛ کاش مردانشان "حرمت" مرد بودنشان را بدانند و زنان "شُوکت" زن بودنشان را . . .

کاش مردان همیشه مرد باشند و زنان همیشه زن . . .

(مگر نه اینکه پشتوانه یک مرد موفق همیشه یک زن موفق و فداکار بوده) .حال متاسفم ،باید اذعان داریم که : 

 پشتوانه هر زن بی حجاب ، یک مرد بی حیا است . . .

 

 

[ پنجشنبه بیست و چهارم مهر 1393 ] [ 0:23 ] [ یداله مرادی ] [ ]
               غدیر برکه ای به عمق تاریخ

emam-ali-123

  آنروز و سال (19 ذی الحجه 10 قمری) که در سفر حجه الوداع در بیرون از مکه کاروانهای زیارتی در کنار برکه ای کوچک جمع شدند تا آخرین فرمان پیامبر اسلام را بشنوند و بدان عمل کنند هیچگاه نه فکر میشد که برکه غدیر خم در تاریخ میماند و سرنوشت انسان و جوامع را در ازمنه تاریخ رقم میزند و نه فکر میشد که در ماه صفر همانسال شورای سقیفه بنی ساعده بوجود می آید و انتصاب الهی و نص صریح را نادیده انگاشته و کس دیگری را ......؟!

   اما باید اذعان داشت که در غدیر دستی بالا رفت تا مردمانی بتوانند تا قیامت سر هایشان را بالا بگیرند و بگویند :الحمدالله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه امیرالمومنین علی بن ابی طالب (ع) زیرا رسول خدا در غدیر و در خطبه ی معروفش فرموده بود که :

"هان مردمان! این علی است،یاورترین،سزاوارترین،نزدیک ترین و گرانقدرترین شما نزد من و خداوند عز و جل ، و من از او خشنودم".

آری ، مرا غدیر نه برکه، که بیکران دریاست ....و علی نه فاتح خیبر، که فاتح دلهاست .....

پس بدانیم و آگاه باشیم :

مبادا دشمني ها پا بگيرد

حديث نفس، در دل جا گيرد

هر آن كس را كه من مولاي اويم

مبادا جز علي مولا بگيرد!

[ دوشنبه بیست و یکم مهر 1393 ] [ 3:33 ] [ یداله مرادی ] [ ]
صدای کیست چنین دلپذیر می‌آید؟
کدام چشمه به این گرمسیر می‌آید؟
صدای کیست که این گونه روشن و گیراست؟
که بود و کیست که از این مسیر می‌آید؟

تولد رسانه ای دیگر از نوع دیجیتالی و سایت خبری تحلیلی بنام آوای جنوب به مدیریت برادر توانمند و مطلع و نکته سنج آقای علیمراد کاظمپور را هم خیرمقدم عرض نموده و هم در آستانه عید امامت و ولایت (عدیر خم)به فال نیک گرفته و هم از آستان مهر و کمال مولا علی (ع) برای ایشان آرزوی موفقیت و سربلندی و حرکت مستمر در مسیر ولایت را خواستارم.

اما برادر ارزشی ام ،بدان که کار رسانه ظریف ،دقیق ،تاثیرگذار و تحول آفرین است و در جامعه ی امروزی در عین نیاز و ضرورت سختیها دارد و ثبات قدمی جدی را میطلبد .امید است که :

      1-  شعار رعایت  حق و حقیقت و ترویج باورهای زیبا در جامعه را به کمال حافظ باشی

     2-    پایبندی به  اخلاق حرفه ای و اسلامی در عرصه رسانه  را شکوفا نمایی

    3-  در مقام یک  معلم مدرسه رسالت رسانه ای و  هدایت افکار عمومی را دنبال نمایی

   4 - در دفاع از آزادی و استقلال و مبانی عقیدتی و ارزشی نظام اسلامی پایدار و راسخ قدم بمانی

   حال، مدیر محترم سایت خبری ،تحلیلی آوای جنوب به جنابعالی راه اندازی این حرکت فرهنگی را  تبریک و تهنیت گفته و صمیمانه آرزومندم که :

 قلم را  در جهت حق گویی و حق جوئی  بکار گیرید و ان شالله  هیچگاه  در خدمت قدرت مندان و ظالمان قرار نگیرید و چون رسانه های مزد بگیر روند مجیزه گویی و تریبون حزب و گروهی واقع نگردید. ،اصول شما با مردم، برای مردم، در جهت مردم و همگام با خواست مردم که همه در رضای الهی نهفته است تبلور عینی  یابد. زیرا به تعبیر ژرف مقام معظم رهبری:

«انسان اگر انصاف داشته باشد، باید به خاطر مردمی که قلم ها را برای

اینها آزاد گذاشته اند، از قلم و قدمش استفاده کند و دیانت هم، همین را

اقتضا می کند.»

[ دوشنبه بیست و یکم مهر 1393 ] [ 2:52 ] [ یداله مرادی ] [ ]
در همایش همگرایی اصولگرایان چه گذشت:
آیت‌الله مصباح:با رعایت اصول مصونیت داریم
سیدرضا تقوی: بدنبال هم‌گرایی سلایق مختلف هستیم.هدف ما کنار هم قرار دادن سلیقه‌های مختلف اصولگرایی است/ به جامعتین و آیت‌الله مصباح گزارش می‌دهیم - خبرگزاری فارس: آیت‌الله مصباح:با رعایت اصول مصونیت داریم/ تقوی: بدنبال هم‌گرایی سلایق مختلف هستیم/ حداد: رسیدن به «لیست واحد» کمال مطلوب است
 حداد عادل: رسیدن به «لیست واحد» کمال مطلوب است

همایش همگرایی اصولگرایان عصر امروز شنبه با حضور آیت‌الله مصباح یزدی و شخصیت‌های سیاسی مختلف اصولگرایی برگزار شد.در این همایش علاوه بر آِیت‌الله مصباح، آیت الله موحدی کرمانی، غلامعلی حداد عادل، سعید جلیلی، محمد‌نبی حبیبی ، حجت‌الاسلام سقای بی‌ریا، حجت‌الاسلام روانبخش، محسن کوهکن، اسدالله بادامچیان، حسین فدایی، مهرداد بذرپاش، فاطمه‌ آلیا، مصطفی میرسلیم، حجت‌الاسلام ابراهیمی، رضا تقی پور، جواد شمقدری، امیری فرد، رامین، ترقی، الله کرم، حمیدرضا حاجی بابایی، مصطفی نجار، قدیری ابیانه، حسین طلا، رسایی، علی‌اصغر زارعی، حجت‌الاسلام شیرمردی، حجت‌الاسلام آقاتهرانی، محمد سلیمانی، صادق محصولی، حجت‌الاسلام شجونی، حجت‌الاسلام نبویان، مجتبی رحماندوست، زریبافان، سعید‌لو، سیدمحمد حسینی، مسعود میر‌کاظمی، نقوی حسینی، صدر‌الدین شریعتی، نیکزاد،کامران دانشجو، روح‌الله حسینیان و کریمی اصفهانی حضور یافتند. -

* آیت‌الله مصباح: برخی اختلافات بخاطر جهل است/ اصولگرا یعنی کسی که بر ارزش‌ها پایداری کند

‌آیت‌الله مصباح یزدی نیز طی سخنانی با اشاره به حرکت‌های اجتماعی صورت گرفته در طول تاریخ،‌ گفت: حرکت‌هایی که در طول تاریخ بشر انجام گرفته است خواه حرکتی مطلوب و خداپسند و خواه حرکتی نامطلوب به دو دسته تقسیم می شود؛ یک دسته کسانی که در اهداف‌شان مسائل معنوی و الهی را در نظر داشتند و دسته دوم کسانی که یا به اهداف الهی معتقد نبودند و یا به آن توجه نمی‌کردند.

آیت‌الله مصباح یزدی با بیان اینکه حرکت‌های اجتماعی دارای سه مقدمه است، اظهار داشت: مقدمه اول در واقع بینش‌هاست؛ یعنی کسانی که می‌خواهند حرکتی را انجام دهند یک بینش و نگاهی به محیط اطراف خود دارند که از آن به عنوان جهان‌بینی نیز یاد می‌شود.

وی ادامه داد: این بینش‌ها گاهی آگاهانه است و گاهی هم چندان آگاهانه نیست و زمانی که یک حرکت بررسی می‌شود می‌بینیم بینش در آن وجود داشته ولی از این بینش آگاهی نداشتند.

آیت‌الله مصباح ادامه داد: دسته دوم از مقدمات مطرح شده است که در افعال اجتماعی تأثیرگذار است ارزش‌هاست؛ یعنی بعد از آنکه افراد شناختی از آن و آینده پیدا کردند به یکسری خوبی‌ها و بدی‌ها دلبسته می‌شوند.

وی ادامه داد:‌ در عالم می‌بینیم که افراد به یکسری از ارزش‌ها دل می‌بندند و به عنوان مثال همه انسان‌ها عدل را یک ارزش مقدس دانسته و ظلم را یک رفتار ناپسند می‌دانند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: در ادامه روشهایی برای تحقق این ارزش‌ها شکل می‌گیرد و موضوع اصلی این است که چه روشی انتخاب شود؛ یعنی روشی که مناسب با ارزش‌ها باشد و آن ارزش را دنبال کند.

وی در تبیین اندیشه مادی‌گرایان نسبت به روش‌ها، تصریح کرد: طبق بینش این دسته از افراد هر چه باعث رشد و زیبا شدن بدن انسان شود از هر راهی که باشد ارزش محسوب می شود ولی در بینش خدایی همه این‌ها مقدمه‌ است و ارزش نیست.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه اگر دنیا وسیله‌ای برای کسب مقامات دنیا شد یک لحظه‌اش را هم نباید از دست داد، تصریح کرد: تفاوت در بینش، تفاوت راه انبیاء با دیگر راه‌هاست.

آیت‌الله مصباح یزدی ادامه داد: برای همین خداوند شرایطی را فراهم کرده که هر لحظه موقعیتی پیش می‌آید که انسان انتخاب جدیدی را در مقابل خود دارد؛ این یکی از نمادهای قدرت الهی است که در فرهنگ اسلامی به آن امتحان می‌گوییم.

آیت‌الله مصباح یزدی با بیان اینکه بعضی از اختلافاتی که پیدا می شود به دلیل جهل است، تصریح کرد:جهل خیلی عجیب نیست و همه ما کم و بیش جهل داریم و واقعا برخی نتوانستند بفهمند حقیقت چیست.

وی ادامه داد: گاهی علاقه به تیتر، مقام و ریاست کسی را که خداوند به او مقام انبیاء داده است به جایی می رساند که قرآن کریم درباره او تعبیر سگ را دارد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه در طول تاریخ اسلام این نوسانات از افراد مختلف دیده می‌شود افزود: در زمان پس از انقلاب خودمان افرادی را دیده‌ایم که چه تحولاتی برای آنها روی داد؛ تحولاتی که به نظر من اگر از خود آنها سوال می کردیم باور نمی‌کردند که چنین اتفاقی برایشان روی دهد اما این اتفاق افتاد.

آیت‌الله مصباح یزدی خطاب به حاضرین در این نشست، گفت: برای بنده و شما نیز امکان این تحولات وجود دارد و ما از این قاعده مستثنی نیستیم و ما نیز باید نگران باشیم که پول، دنیا، ذخیره بانک‌های خارجی و زمین‌های در اختیار ما مانع از انجام وظیفه شود و این امتحان برای همه ما است.

آیت‌الله مصباح یزدی ادامه داد: تصورمان این است که جمع حاضر افرادی هستند که می‌خواهند خود را از این سقوط‌ها حفظ کنند، اگر می‌خواهند اینطور باشد شرطش این است که اصول بینشی، ارزشی و روشی داشته باشند.

آیت‌الله مصباح یزدی تصریح کرد: ما باید خدا را شکر کنیم که در این آسمان و زمین کسی را شایسته‌تر از ایشان سراغ نداریم و ما این را نعمت خدا را می‌دانیم که این شناخت را به ما داده است و با خدا عهد می بندیم که از ایشان تبعیت کنیم زیرا آن را شعاعی از ولایت غدیر می‌دانیم.

[ یکشنبه بیستم مهر 1393 ] [ 0:35 ] [ یداله مرادی ] [ ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

یدالله مرادی
کارشناس ارشد علوم سیاسی- دبير آموزش و پرورش و مدرس دانشگاه
مدیریت سابق اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان کهگلویه و بویراحمد
این وبلاگ را با هدف آگاهی بخشی و شناخت در زمینه تحولات و مباحث اساسی جامعه و موضع گیری در قبال آنان راه اندازی نموده ام.
باتوجه به علاقه به سرزمین، تاریخ و فرهنگ مادری خود، بررسی مسائل بومی استان چهارفصل کهگلویه و بویراحمد و ظرفیت های آن از موضوعات اساسی این وبلاگ خواهد بود.
انشاالله مورد توجه و لطف اهل فکر و اندیشه قرار گیرد.

ایمیل نویسنده Y.MORADI38@YAHOO.COM
لینک دوستان