ناز سحر گچساران
سیاسی ، تاریخی ، فرهنگی ، اجتماعی 
قالب وبلاگ
تخم مرغ اگر با نيروي بيروني بشكند

 

 

پايان زندگي است،

 

 

ولي اگر با نيروي داخلي بشكند

 

آغاز زندگي.

 

 

بهترين تغييرات هميشه

 

 

از درون اغاز مي شوند!

[ دوشنبه ششم بهمن 1393 ] [ 0:18 ] [ یداله مرادی ] [ ]

متن نامه «معصومه آباد» در پاسخ به دست نوشته های سردار سلیمانی که با عنوان «راهی به سوی سعادت» نگاشته شده، به این شرح است:

«سردار سلحشور قاسم سلیمانی؛

یادداشت‌های زیبای شما برکتاب “من زنده‌ام” همزمان با سالگرد عملیات کربلای ۵ بدستم رسید. برنامه ای به یاد شهید حمید اردستانی و هشت تن از شهدای محله امیریه، (مسجد پنبه‌چی) بعد ازنماز مغرب و عشا  سخنرانی داشتم. صحن و سرای مسجد طبقه بالا و پایین مملو از جمعیت و فضا کاملاً با نخل‌ها و خاکریزها و عکس‌های شهدا مزین شده بود و حال و هوای جبهه را تداعی می‌کرد. بعد از سخنرانی و ذکر خاطرات اسارت و زندان الرشید و استخبارات، می‌خواستم از میان آن نخل‌ها عبور کنم که تعداد زیادی دور من جمع شدند، آرام زیر گوش من گفتند: خواهر آباد تو در کتابت نوشته‌ای دنیا بداند که ما هنوز شبها با کابوس الرشید، الانبار و تکریت از خواب می‌پریم… ما آمده‌ایم که بگوییم ما انتقام رنج روزهای جوانی شما را می گیریم با اشتیاق صفحه تلفن همراهشان را نشان دادند. عکس شما پشت زمینه تلفن هایشان بود و گفتند ما در رکاب ایشان منتظر یک اشاره ایم. آنها به پاس همه رشادت­ها و دلاورمردی­های شما و همراهانت اعلام آمادگی می کردند تا مرام و مسلک غیرت و جوانمردی تو برایشان الگو باشد. یاد همه شهدای دفاع مقدس و کربلای پنج و یاد برادر شهیدم احمد هم گرامی بادو چقدر شما و الفجری‌ها و کربلایی‌ها و خیبری‌ها و … شبیه هم شده‌اید.من زنده ام

 

قلب سرشار از محبت و عطوفت شما با خواندن کتاب “من زنده ام”، که حکایت مقاومت و ایستادگی توأم با درد و رنج خواهران شما بود دل رئوف رهبر و مقتدایمان و تو و بسیاری از دوستداران دین و وطن را در اندوه فرو برد و چشمان شما را تر کرد اگرچه این اشک و اندوه غیرت و جوانمردی است و این سند زبونی و رسوایی قومی است که با هیچ دین الهی و آیین و اساسا انسانیت نسبت ندارد و تو سردار سلحشور امروز برای تحقق ارزش‌های دینی و انقلابی، با دنیا و عافیت طلبی قهر و وداع کرده‌ای. 


ادامه مطلب
[ یکشنبه پنجم بهمن 1393 ] [ 23:40 ] [ یداله مرادی ] [ ]
گمنامی راز عجیبی است ...

گمنامی یعنی مثل حاج احمد متوسلیان سی و دو سال نا معلوم باشی...

گمنامی یعنی کمیل و حنظله....

گمنامی یعنی 3تا داداش مثل باکری ها که هیچ کدوم جنازه شون برنگشت ...

گمنامی یعنی روزنامه نویسی به شهدای مظلوم ما بگوید :«یاران دیکتاتور!!!»

گمنامی یعنی بدن نیمه جان بچه های هویزه که زیر شن تانکها له شوند ...

گمنامی یعنی بدن های نازنینی که درکوه های کردستان منجمد شدند ...

گمنامی یعنی شبانه به فقرا نان و خرما بدهی و نفرین و ناسزا تحویلت دهند ...

گمنامی یعنی"به فرزند جانباز 70درصد بگن با سهمیه رفت دانشگاه ۸...

گمنامی یعنی نه تنها جان که نام وهویتت را نیز فدای حضرت دوست نمایی

      شادی روح شهدا گمنام اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل الفرجهم

[ پنجشنبه دوم بهمن 1393 ] [ 0:0 ] [ یداله مرادی ] [ ]
یدالله مرادی در جلسه برنامه‌ریزی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد ویژه دهه مبارک فجر که با حضور جمعی از مسئولان استانی، شهرستانی و مدیران کانون‌های مساجد گچساران برگزار شد، اظهار داشت: کانون‌های مساجد چراغان فروزان مساجد هر شهری بوده است.IMG-20150119-WA0003

 رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گچساران عنوان کرد: فجر نوری بود که جهان کنونی را به مبارزه طلبید و انقلاب اسلامی یک منشأ و منبع فیض جدیدی بود. مرادی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی مهارشدنی نیست، گفت: برخی‌ها می‌گویند که جمهوری اسلامی مهار شدنی بوده ولی این گونه نبوده و جمهوری اسلامی به لطف خداوند بزرگ و اهل بیت(ع) مهار شدنی نیست. وی با بیان اینکه نهال انقلاب اکنون درخت تنومندی شده است، تصریح کرد: فضای انقلاب اکنون به حیات خلوت آمریکا رسیده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گچساران با تأکید بر اینکه نقش کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در دهه مبارک فجر ویژه است، خاطرنشان کرد: ستاد دهه مبارک فجر در گچساران امسال ۳ رویکرد را در برنامه‌های خود قرار داده است.

مرادی با اشاره به اینکه  نخستین رویکرد نشاط انگیزی و نشاط بخشی بوده است، افزود: برنامه‌های شادی بخش در ویژه برنامه‌های دهه فجر قرار داده می‌شود.وی رویکرد دوم برنامه‌های دهه فجر را رویکرد امام شناسی عنوان کرد و گفت: نقش، راه و کلام امام باید در محتوای برنامه‌ها گنجانده می‌شود.

مرادی با بیان اینکه رویکرد سوم مردم‌گرایانه بوده است، افزود: انقلاب اسلامی را مردم به وجود آوردند و مردم برای آن هزینه کرده و برای آن پایمردی کردند.وی با اشاره به اینکه ۱۶ کمیته تخصصی برای ستاد دهه مبارک فجر در گچساران تشکیل شده است، تصریح کرد: رنگ‌ و بوهای سیاسی نباید در اهداف انقلاب اسلامی ایران تأثیر منفی بگذارد.گزارش از خبرنگار کرونا

 

[ سه شنبه سی ام دی 1393 ] [ 23:48 ] [ یداله مرادی ] [ ]
چفیه ای که بر دوش رهبرمان است!

فریاد می دارد که

جنگ تمام نشده ...!

و همه ی ما در این فضای مجازی افسران این جنگ نرم هستیم!

ما از خم پر جوش ولایت مستیم

عهدی ازلی با ره مولا بستیم

گفتند وظیفه چیست در این هنگامهآلبوم تصاویر مقام معظم رهبری ، تصاویر حضرت آقا ، عکسهای امام خامنه ای ، خامنه ای به روایت تصویر ، عکسهای زمان جنگ آقای خامنه ای

ما افسر جنگ نرم آقا هستیم.

[ سه شنبه سی ام دی 1393 ] [ 22:36 ] [ یداله مرادی ] [ ]
پیام دوکلمه‌ای سید حسن نصرالله به اسرائیل

به گزارش جهان به نقل از ابنا، «سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان در پیامی دوکلمه‌ای به صهیونیست‌ها هشدار داده «پناهگاه‌هایتان را حاضر کنید.»این پبام که بدون هیچ توضیحی و به دو زبان عبری و عربی با عکسی از دبیرکل حزب‌الله بر روی خروجی سایت شبکه المنار قرار گرفته، در واقع اعلام جنگ نصرالله به رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود.

 

[ دوشنبه بیست و نهم دی 1393 ] [ 23:41 ] [ یداله مرادی ] [ ]
غزل/ پیشکش به پیامبر خوبی ها

به گزارش عروج؛ دکتر حامد صافی شاعر متعهد و ارزشی استان خوزستان همزمان با جسارت دیو صفتان عالم به صاحت قدسی پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) غزلی در مدح پیامبر خوبی ها سروده اند که برای اولین بار در پایگاه عروج منتشر می شود.

 

از بخل خشک آسمان، باران درآوردی   از مرگ خاک آتشفشان جان درآوردی

 

وقتی به دنیا آمدی دنیای آدم را           از حال و روز گندم و عصیان درآوردی

 

تو اختیار سرنوشت سیب و گندم را        از دست مارآلودۀ شیطان درآوردی

 

تأویل خواب خیس بارانی که یوسف را       دور از زلیخا از دل زندان درآوردی

 

          موسی اگر دست درخشان در گریبان داشت  

          و دست در آتش زدی سلمان درآوردی

 

          جای شگفتی نیست از بوی تو مدهوشم              

           مکه شکفتی و سر از ایران درآوردی

 

            شعرم به جز جهل معلق چیز دیگر نیست      

              آری تو از این واژه ها قرآن درآوردی

   
[ دوشنبه بیست و نهم دی 1393 ] [ 0:48 ] [ یداله مرادی ] [ ]
ما عاشق حضرت محمدیم

[ دوشنبه بیست و نهم دی 1393 ] [ 0:24 ] [ یداله مرادی ] [ ]
در ابتدا باید بگویم که استاد رحیم پور ازغدی را بیش از بیست سال است که می شناسم، وی یک انسان اندیشمند، ژرف اندیش، پاک باخته و معتقدند و از همان زمانی که اولین آشنایی را با وی داشتم درک کردم که بسیار هوشمند، نقاد، نکته سنج و نکته بین است و تسلط ایشان بر مبانی نظری، روایی و فقهی بسیار برایم جذاب و دلنشین بود که از محضر او چیزهای بسیاری یاد گرفتم.

اعتقادم این است که رحیم پور ازغدی، یک استاد برجسته نظریه پرداز در قلمرو انقلاب اسلامی و یکی از سرمایه های گرانقدر ما است و من تاسف می خورم که ما چرا نباید به این سرمایه ها میدان دهیم و بالعکس آنها را تضعیف کرده و مورد حمله قرار می دهیم.

رحیم پور، یک اندیشمند انقلابی است، ما از این سنخ اندیشمندان که هم انقلابی باشند و هم از متن حوزه های علمیه و اسلام فقاهتی برخاسته باشند و هم به این اسلام فقاهتی به شدت متعهد و ملتزم باشند و هم شجاع و جسور باشند بسیار بسیار کم داریم؛ او در این زمینه سرآمد و چهره برجسته است.

"اقتصاد شبه مدرن"، اقتصادی ضداسلامی است

رحیم پور، قلب این ماجرا را هدف گرفته و به درستی هم شناخته، هوشمند و زمان شناسی ایشان مثل همیشه باعث شده که به میدان بیاید و آفرین به او، باید از رحیم پور ازغدی حمایت و جریان های اصیل انقلابی را تقویت کرد و جلوی ترکتازی جریان تکنوکرات بروکرات های نئولیبرالیستی که ظواهر مذهبی دارند و باطن آنها همان تسلیم شدن به نظام جهانی سلطه است را گرفت و گرنه این ها همه آرمان ها، ارزش ها، دستاوردها و میراث انقلاب اسلامی را به باد خواهند داد؛ بنا بر این همگی وظیفه داریم با تمام توان از آقای حسن رحیم پور ازغدی دفاع کنیم و یاور وی در این مبارزه مقدس باشیم.

[ دوشنبه بیست و نهم دی 1393 ] [ 0:7 ] [ یداله مرادی ] [ ]
   سخنان مهم استاد رحیم پور ازغدی در نماز جمعه تهران

وی تصریح کرد:‌شان نماز جمعه امر به معروف و نهی از منکر از مسئولان و اصحاب ثروت و قدرت و کسانی که به نام دین با مردم سخن می‌گویند. وی تصریح کرد‌: روی ستاد نماز جمعه فشار  بسیار زیادی است که روایات اقتصاد بازار و امثال آن خوانده نشود و حرف‌های ملوس در نماز جمعه بزنید؛‌ممکن است بنده دیگر در نماز جمعه سخنرانی نکنم اما اگر به شما گفتند نماز جمعه‌ای را برگزار کنید که درباره فتنه و فساد اقتصادی و شیعه انگلیسی در آن حرفی زده نشود بدانید که آن نماز جمعه دیگر نماز جمعه نیست.روایت استاد رحیم پور ازغدی از سمینار چپ ها در آمریکای لاتین / مذهب را در زیارت و عزاداری خلاصه کردیم

وی با تاکید بر اینکه اجازه ندهید ولایت فقیه در مبارزه با جریانات سوء داخلی و خارجی تنها بماند گفت: نباید راحت از کنار کسانی که با ادبیات مذهبی به ولایت فقیه و امام حمله کردند عبور کنیم. وی تصریح کرد: به من می‌گویند خواندن این روایات یعنی کلا بازار ما اسلامی نیست البته معنی حرف من این نیست اما اگر کسی خلاف روایات عمل می‌کند خودش را اصلاح کند. 

وی تصریح کرد: یک رئیس جمهور در دهه 70 به من گفت روایاتی که می‌خوانید به درد حکومت کردن نمی‌خورد و به درد انقلاب کردن می‌خورد و بهترین رژیم از نظر ما لیبرال‌دموکراسی با حذف مفاسد اخلاقی آنهاست و می‌گفتند این روایات مردم را پررو می‌‌کند و بعد هم عده‌ای مایوس می‌شوند. 

وی گفت:‌اما همین آیات و روایاتی که می‌گویند نخوانید کمونیست لامذهب را هم به زانو در می‌آورد. رحیم‌پور اضافه کرد: چند هفته پیش سمیناری در آمریکای لاتین بود که از کل جریانات چپ و ضد کاپیتالیست دعوت کرده بودند و خدا ر ا شاهد می‌گیرم که همین روایات و آیات را بعد از یک بحث استدلالی در طول دو ربع ساعت خواندم و رهبران کمونیست‌های اروپا و آمریکای شمالی و جنوبی و آفریقا  چند بار بلند شدند و این روایات را تشویق کردند. 

وی تصریح کرد: از اسلام نترسید ما خودمان ظاهرا از اسلام می‌ترسیم اسلام مواظب شماست شما نمی‌خواهند مواظب اسلام باشید. 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: ما مذهب را در زیارت و عزاداری خلاصه کردیم و خارج از آن مذهب در زندگی اجتماعی ما حضور ندارد چنانکه اگر مذهب در زندگی اجتماعی ما حضور داشت این بازار شیعه بود که این همه چک بلامحل در آن وجود دارد. 

وی ادامه دادند: به ما گفتند روایات را نخوانید که ما در مورد آن بحث داریم و من گفتم بیایید در همین نماز جمعه بحث کنیم؛ کرسی آزاد‌اندیشی این نیست که مسئولان حرف بزنند و بروند به جای بیلان‌کاری دادن مسئولان در همین نماز جمعه از آنها حسابرسی کنید. 

رحیم‌پور تصریح کرد: اگر می‌خواهید نماز جمعه‌ها شلوغ و مورد هجوم جوانان شهر باشد به احکام نماز جمعه در اسلام عمل کنید، صحبت کردن درباره مسائل روز صحبت کردن درباره تقویم نیست، مسئله روز یعنی مشکل جامعه یعنی میزان طلاق، یعنی رفتار با ارباب رجوع یعنی وضعیت اعتیاد و امثال آنها. 

وی اظهار داشت: پروفسوری از کوبا درهمایشی که به آن اشاره کردم شرکت کرده بود که به او چکوآرا دوم می‌گفتند و ظاهرا جانشین چکوآرا در وزارت نیشکر کوبا بوده است. 

وی ادامه داد: از او پرسیدم آیا همه چریک‌های شما کمونیست و لامذهب بودند که پاسخ داد ما ابتدا درباره ایدئولوژی صحبت نمی‌کردیم و می‌گفتیم مبارزه با ظلم. وی افزود: برای این فرد آیات و روایات مربوط به بازار اسلامی را خواندم و او دو دقیقه تمام به صورت ایستاده این صحبت را تشویق کرد و از من پرسید آیا واقعا در دین شما این صحبت‌ها وجود دارد و اگر ما پیش از این از این موارد معتقد بودیم قطعا رویکرد ما نسبت به دین و مبارزه تغییر می‌کرد. 

وی با  اشاره به ادله شرعی سخنان رهبری درباره اقتصاد مقاومتی گفت: امام موسی‌بن‌جعفر (ع) از کسی پرسیدند چرا کار نمی‌کنی که این فرد گفت حال ندارم و ایشان فرمودند احفظ عزک. اقتصاد مقاومتی یعنی همین یعنی تولید کن تا عزتت محفوظ بماند. جامعه‌ای که جوانانش از عرق ریختن می‌ترسند ذلیل می‌شود. 

وی ادامه داد: حضرت رسول فرمودند اگر جامعه‌ای و مردمی آب و خاک داشته باشند و گرسنه بمانند این جامعه ملعون است. وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یعنی کار و تولید کن و به عزتت برس اضافه کرد: از معصومی پرسیدند عزت کجاست گفت صبح قبل از طلوع آفتاب به سمت بازار و تولید حرکت کن و کرامتت را حفظ کن. 

وی ادامه داد:کسی از معصوم پرسید که می‌خواهم کار کنم ولی شغل‌ها درشان من نیست و ایشان فرمودند اگر شده حمالی کنی کار کن و از مردم بی‌نیاز شو. وی در پایان تاکید کرد: هر کسی فکر می‌کند می‌شود اقتصاد داخلی را رها کرد و با حل کردن مشکلات با خارجی‌ها می‌توان کشور را جلو برد بر اساس همه آنچه به آن اشاره کردم اشتباه می‌کند. 

[ یکشنبه بیست و هشتم دی 1393 ] [ 23:47 ] [ یداله مرادی ] [ ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

یدالله مرادی
کارشناس ارشد علوم سیاسی- دبير آموزش و پرورش و مدرس دانشگاه
مدیریت سابق اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان کهگلویه و بویراحمد
این وبلاگ را با هدف آگاهی بخشی و شناخت در زمینه تحولات و مباحث اساسی جامعه و موضع گیری در قبال آنان راه اندازی نموده ام.
باتوجه به علاقه به سرزمین، تاریخ و فرهنگ مادری خود، بررسی مسائل بومی استان چهارفصل کهگلویه و بویراحمد و ظرفیت های آن از موضوعات اساسی این وبلاگ خواهد بود.
انشاالله مورد توجه و لطف اهل فکر و اندیشه قرار گیرد.

ایمیل نویسنده Y.MORADI38@YAHOO.COM
لینک دوستان
امکانات وب