ناز سحر گچساران
سیاسی ، تاریخی ، فرهنگی ، اجتماعی 
قالب وبلاگ
هر بلایی کز تو آید رحمتی است...

رهبر انقلاب :رهبر انقلاب :به پروین اعتصامی گفتند شاعر "نخود و لوبیا"/شعری که رهبری در جمع هنرمندان خواندند+ فیلم

به پروین اعتصامی گفتند شاعر "نخود و لوبیا"

/شعری که رهبری در جمع هنرمندان خواندند

به گزارش فرهنگ نیوز ، جمعی از فعالان ادب، فرهنگ، هنر، رسانه و ورزش عصر شنبه با حضور در بیمارستان از رهبر انقلاب عیادت کردند.

در این دیدار، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جریان گفت‌وگو با آقایان کمال تبریزی، مجید مجیدی، ابراهیم حاتمی‌کیا و رضا امیرخانی، شعری از پروین اعتصامی خواندند و نکاتی را درباره‌ی این شاعر بیان کردند.

همچینین رهبر معظم انقلاب فرمودند: به پروین اعتصامی گفتند شاعر "نخود و لوبیا"، برای اینکه فروغ فرخ زاد را بالا ببرند و پروین را خرد کنند، من نظر نامناسبی نسبت به فروغ ندارم؛ انشاالله که در اواخر، وضعش بد نبوده است

«هر بلائی کز تو آید نعمتی است
هر که را رنجی دهی آن راحتی است
زان به تاریکی گذاری بنده را
تا ببیند آن رخ تابنده را
تیشه زان بر هر رگ و بندم زنند
تا که با مهر تو پیوندم زنند...»
[شعر از پروین اعتصامی]
 

[ یکشنبه بیست و سوم شهریور 1393 ] [ 15:27 ] [ یداله مرادی ] [ ]
پس از عمل جراحی و تثبیت وضعیت جسمی ایشان، جمع بسیاری از مسئولان ارشد کشور، علما و مراجع به عیادت ایشان رفتند و با لبخند شیرین رهبر انقلاب در بدو ملاقات روبه‌رو شدند که همچنان گرمابخش دل‌های ملتی ولایتمدار است. امت مومن و انقلابی نیز همزمان دست به دعا برای سلامتی رهبر عزیزمان برداشتند و سیل دعای خیر مردم برای حفظ سلامتی ایشان قابل تأمل بود و نمایی دیگر برای مشاهده عمق نفوذ حب پدر در قلب فرزندانش محسوب می‌شد.

در این شرایط با توجه به آنکه طبعاً دیدار حضوری، به دلیل محدودیت‌های گوناگون امکانپذیر نیست، وب سایت دفتر حفظ و نشر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، اقدام به ایجاد بخشی تحت عنوان «اگر به عیادت می‌رفتم...» کرده است تا مشتاقان رویش، از این طریق پیام‌های پرمهرشان را منتقل نمایند که در چند ساعت با هزاران پیام همراه شد. 

بیا ای دل ز اینجا پر بگیریم
ره کاشانه رهبر بگیریم
بیا تا در حریم خلوت دوست
شفایش را از ساقی کوثر بگیریم
بیا در سر زمین عشق و وحدت
دوباره در کنارش پر بگیریم

+++

به صبح عراق و شبانگاه شامش
به آهنگ سمت خراسان مهدی

به جان داده های مسیر عبورش
به شهد شهود شهیدان مهدی

سلامت دار ولی امر ما را
اللَّهُمَّ اشْفِها بِشِفَائِکَ وَ دَاوِها بِدَوَائِکَ وَ عَافِها بِعَافیَتِک

پیام‌های مملو از عشق برای رهبر انقلاب اسلامی ایران


ادامه مطلب
[ جمعه بیست و یکم شهریور 1393 ] [ 11:14 ] [ یداله مرادی ] [ ]
فرمانده بمیرم و شما بر روی این تخت نباشی
 مشغول مداوای بسی ساده و یا سخت نباشی
 
من حاضرم هر روز کفن پوش شوم، لیک امیرم
حتی تو برای نفسی داخل این رخت نباشی
[ جمعه بیست و یکم شهریور 1393 ] [ 10:31 ] [ یداله مرادی ] [ ]

یا امام الرئوف ....ضامن آهوی صحرا

صحرا شدنت جای خودش ......

اینکه روز جزا ضامن مایی عشق است......

سالروز تولد شمس الشموس امام رضا(ع)را بهمه ی

معتقدین و شیعیان خوشه رضوی و گلستان

علوی تبریک و تهنیت عرض مینمایم.

   اللهم صل علی علی بن موسی الرضا

المرتضی الامام التقی و النقی و حجتک علی

فوق الارض 

[ یکشنبه شانزدهم شهریور 1393 ] [ 1:31 ] [ یداله مرادی ] [ ]

آقاجان ای مولای منتظران:


قاف تا قاف جهان پر شد ز ظلم اى حجّت حق


تكيه زن بر مسند عدل الهى، داورى كن


موج بحر كفر، پهلو مى زند بر ساحل دين

 

نوح شو، توفان به پا كن! فُلْك دين را لنگرى كن

 

[ جمعه چهاردهم شهریور 1393 ] [ 11:49 ] [ یداله مرادی ] [ ]

بخشي از بيانات مقام معظم رهبري در ديدار اهالي بخش دلوار در خانه شهيد رئيس علي دلواري در تاريخ 13/10/70:
 

رئيس علي دلواري قهرمان مبارزه با استعمار انگليس است و ملت ايران همانند شهيد رئيس علي دلواري که در مقابل انگليس ايستادگي کرد، امروز در برابر قدرت هاي متجاوز به سرکردگي آمريکا ايستاده است و از دشمنان خود هيچ واهمه اي در دل ندارد. 

شهادت رئیس علی دلواری

یکی از حركتهاى اصيل مذهبى پیش از انقلاب اسلامی قيام شجاعانه مردم تنگستان و دشتستان است. مبارزات مردم اين خطّه در مراحل گوناگونى صورت گرفته است. اوّلين مرحله در زمان حمله محمّد شاه به هرات بود. انگليسي‌ها كه به علّت نفوذ روسيه در ايران به شدّت مخالف تصرّف هرات به دست ايران بودند، پس از عدم موفّقيت خود در منصرف كردن‏ ايران از تصرف هرات، از آخرين تير در تركش خود كه حمله نظامى بود استفاده كردند1. آنها پس از تصرّف جزيره كيش، جهت اشغال بوشهر اقدام به محاصره اين بندر كردند. امّا با مقاومت دليران تنگستان به رهبرى باقرخان تنگستانى و پسرش احمدخان روبرو شدند. با اينكه انگليسي‌ها از جهت تجهيزات و نفرات برترى كامل داشتند ولى در مقابل اين مردان دلير تن به شكست دادند. مرحله دوّم مبارزات آنها عليه انگليس پس از حمله مجدد به هرات توسط قواى ايرانى در زمان ناصرالدين شاه به وقوع پيوست‏. هر چند كه انگليسي‌ها بالاخره توانستند بوشهر را تسخير كنند ولى مقاومت شجاعانه تنگستاني‌ها كه با دست خالى در مقابل قواى تجاوزگر انگليسى صورت گرفت زبانزد خاصّ و عام گرديد2.

مرحله سوّم كه اوج مبارزات دلاور مردان اين خطّه به شمار مى‏‌رود در جريان اشغال ايران در جنگ جهانى اوّل بود. در آن زمان انگليسي­‌ها بوشهر را به اشغال خود درآوردند تا بتوانند ضمن كمك به روسيه دست آلمان و عثمانى را در منطقه كوتاه كنند. مردم از همان ابتدا سر به مخالفت برداشته و به رهبرى افرادى همچون رئيس‏على دلوارى مبارزات عليه انگليس را آغاز كردند. آنها به طور صريح خواستار تخليه قواى انگليسى از بوشهر و احترام به موضع بي‌طرفى ايران شدند ولى انگليسي­‌ها نه تنها از پذيرش اين خواسته‏‌ها سرباز زدند بلكه درصدد ايجاد اختلاف از طريق تطميع بعضى از رهبران مجاهدين شدند، اما عملًا موفقيتى به دست نياوردند. به همين سبب جنگ بين طرفين آغاز و به مدّت شش سال طول كشيد.

سر انجام انگليسي­‌ها كه در جنوب به شدّت مستأصل شده بودند با رشوه دادن به بعضى از خود فروخته‏‌ها موفق شدند، رئيس‏على دلوارى رهبر شجاع مجاهدین را از پشت سر به طور ناجوانمردانه‏‌اى مورد حمله قرار دهند، و وى را به شهادت برسانند3.

امروز نیز شاهد آن هستیم که دشمنان چگونه با تطمیع برخی از عناصر خود فروخته قصد به زانو درآوردن نیروهای انقلابی را دارند.

سید احمد سجادی

[ چهارشنبه دوازدهم شهریور 1393 ] [ 15:21 ] [ یداله مرادی ] [ ]
[ چهارشنبه دوازدهم شهریور 1393 ] [ 13:18 ] [ یداله مرادی ] [ ]

بازگشت شرکت نفت گچساران به دهه60/سهل انگاری یا خیانت!

دیروز, 12:3

 

بازگشت شرکت نفت گچساران به دهه60/سهل انگاری یا خیانت!

 به گزارش راک نیوز ؛ درحالیکه چندی پیش در اواخرتیرماه درگزارشی خطر انحلال شرکت نفت گچساران را به مسئولین شهرستانی واستانی یادآوری نمودیم اما بی تفاوتی و سهل انگاری دراین شرکت سبب گردید تا نتایج حاصل از قطعی شدن رای کمسیون ماده 251 را بیخ گوش بزرگ ترین شرکت دولتی در بام نفتی ایران بعینه ببینیم.  قصه بدهی حدود 141 میلیاردی از جایی شروع میشود که امورمالیاتی استان بوشهر ادعایی رامطرح نمود مبنی بردریافت ۱%درامد صنایع الاینده متعلق به شرکت نفت گچساران بابت تعداد اندکی ازتاسیسات نفتی که دران استان قرارگرفته است.

لازم است بدانید اولا این مبلغ در ابتدا حدود 4 میلیارد بوده که بعلت عدم آگاهی یا سهل انگاری یا آن چیزی که با برخی رفتارهای بروز داده متاسفانه از آن باید بعنوان دست های پشت پرده یاد کرد ،حالا بایستی مبلغی حدود141 میلیارد پول از سرمایه این شرکت راهی حساب های مالیاتی استان بوشهر گردد.

درابتدا برای تنویرافکار عمومی لازم دانستم که چند ابهام را برای روشن شدن موضوع تشریح نمایم :

1-بنظرمیرسد امورمالیاتی نفت را به نرخ بشکه ای 120 دلار محاسبه نموده که یک درصد آن چنین عددی گردیده است

2-مبلغ یک درصد تنها به گاز تعلق میگیرد درحالیکه تولیدات شرکت نفت گچساران در محدوده استان بوشهر نفت وگاز بوده است

3- شرکت نفت گچساران تنها بعنوان یک شرکت خدماتی ،کار بهره برداری را انجام میداده و در فروش و صادرات نفت هیچ گونه دخل و تصرفی نداشته بلکه شرکت ملی نفت بعنوان صاحب اصلی اقدام به فروش نفت مینموده و شرکت نفت گچساران به ازای خدمات انجام شده مبلغی حدود 2 دلار بعنوان کارمزد دریافت مینمود.

4-،صد البته که عدم اعتراض بموقع و موثر به رای صادره  با بهره گیری از تصمیمات منطقی ونظرات کارشناسی ،و عدم پیگیری های مستمر و مضاف بر آن نا آگاهی به متون مواد قانونی و ارائه مستندات کافی(منجمله موادمطرح شده درفوق) در موعد مقرر سبب گردیده ،تا شاهد چنین اتفاق نامیمونی باشیم

5-تنها حدود 7تا10درصد از نفت وگاز تولیدی گچساران در استان بوشهر استخراج میگردید حال سوال اساسی اینجاست که اگر قرار است بخاطر تولید ناچیز چند درصدی نفت وگاز درمنطقه ای مرزی دراستان بوشهر بایستی مبلغ صدوچند میلیارد تومان شرکت نفت گچساران تحت عنوان یک درصد صنایع آلاینده به امورمالیاتی استان بوشهر پرداخت کند. آیا ازخود پرسیده ایم پس به ازای تولید بیش از90 درصد دیگر نفت وگاز در شهرستان گچساران باید چه مبلغی این شرکت به مردم گچساران تاکنون پرداخت مینمود؟!

آیا انصاف است که تنفس های آلوده به گاز ترش را ریه های مردم گچساران تحمل و تجربه نمودند و سرمایه چند صدمیلیاردی که میتواند در زندگی مردم این شهربا افتتاح پروژه های عمرانی تاثیر و رونق داشته باشد بعلت سومدیریت ها براحتی از چرخه اقتصادی شهرستان و استان خارج گردد

کم کم باید باورکنیم  اگر شاکی حکم توقیف اموال را اجرایی کند ادامه حیات تنها بنگاه اقتصادی استان با خطرات از پیش تعریف نشده ای روبرو خواهدشد.

دراینکه چنین ادعایی توسط امورمالیاتی استان بوشهر تقاضایی نابحق میباشد شکی نیست اما باید بپذیریم که اگر در زمانیکه این اداره چنین ادعایی را مطرح مینمود کارشناسان حقوقی و مسئولانی دلسوز در نفت وگاز گچساران بموقع و در چهار چوب رویه های قانونی به رای صادره و ادعای مطرح شده دفاع کارشناسانه و همه جانبه مینمودند حال چنین نسخه ای برای سرنوشت رو به موت این شرکت که تنها دل خوشی مردم گرمسیری گچساران است پیچیده نمیشد. بی شک تحمیل چنین بدهی باعث ضرر و زیانی خواهد شد که در نتیجه، سریال وار میتواند کاهش سرمایه اولیه و خطراتی هم چون کاهش تولید یا حتی خدای ناکرده توقف آنرا بهمراه داشته باشد،این خطرمیتواندمنجربه عدم پرداخت بموقع حقوق و مزایا و نارضایتی اقشارضعیف تربخصوص کارگران را فراهم سازد ،ادامه سریالی چنین اتفاقاتی میتواند مدیریت این شرکت را متزلزل و کنترل بر آن را سخت نماید

درصورت انحلال شرکت،گچساران به حالت منطقه مثل دهه شصت  برمیگردد و همه تصمیم گیریها باید در اهواز صورت بگیرد و تعدادی از ادارات شرکت منحل وکارکنانشان بیکار و زمینه اشتغال منفی خواهدشد و مهمتر از همه اینکه دیگر پروژه های عمرانی برای گچساران و استان در کار نخواهد بود.

واقع بینانه این است که پرداخت این مبلغ ازعهده گچساران واهوازوحتی شرکت ملی خارج است،لذا شاکی باتوجه به مهلت تعیین شده  در رای کمیسیون ماده ۲۵۱ نسبت به مسدودنمودن حسابهای شرکت نفت گچساران اقدام ومتعاقبآ نسبت به مصادره اموال نفت قانونآ اقدام خواهد نمود وخدای ناکرده شاید طبق اساسنامه شرکتهای بهره بردار و همچنین مواد قانونی مندرج درقانون تجارت ،شرکت نفت گچساران باخطرانحلال روبرو گردد. خطری  که بجد ما را تهدید میکند و شاید ناباورانه برخی را خوشحال!!

آیا اگرچند اداره مهم نفت گچساران برخلاف رویه همیشگی نفت،مثل امورحقوقی وامثالهم که مستقیمامسئولیت پیگیری ودفاع راعهده داربودند طی یکسال اخیر باسرپرستی اداره نمیشدند!شاهد چنین تسریعی درصدور رای بودیم؟ !کسانیکه در این سهل انگاری مقصر بودند باید به افکارعمومی جوابگو باشند وعلت بروز چنین خسارتی را شفاف بیان و از پیشگاه اقشار محتلف دراین خطه رسما عذرخواهی کنند 

شواهد و قرائن حکایت از آن دارد که درطول یک قرنی که از عمر این شرکت نفت در ایران  میگذرد حتی در شرایط حاد  نیز حقوق کارکنان آن در اولین روزماه بعد در حساب آنها واریز میشد.اما اینکه دراین شرایط چگونه تا روز سوم حقوق کارکنان پرداخت نمیگردد و شایعه بستن حساب ها توسط امورمالیاتی بوشهر در دهان ها میچرخد به شائبه ها بیش از بیش رنگ وبو ی خاص میدهد .

امیدواریم نماینده محترم مردم شهرستان همانند جناب آقای دکترخادمی استاندار استان که تاکنون بجد پیگیر این معضل بوده اند با رایزنی و تمسک به راهکارهای قانونی در رفع این بدهی غیرمنطقی اما تحمیلی اقدامی عاجل و اساسی نمایند.

توصیح ضروری:

 

(هدف از انتشار این مطلب که برگرفته از سایت راک نیوز است توجه دادن همه ی مسئولان و مقامات تاثیر گذار در هر لباس و با هر عنوان است تا مانع این مصیبت احتمالی شوند و اگر هم صحت نداشته یا منتفی شده باشد با توضیحات آن شرکت آرامش خاطر را به شهرمان باز گردانیم .انشالله در انتشار این مطلب و فراگیر نمودن آن جهت اطلاع افکار عمومی هم ،دوستان و دلسوزان اقدام کنند.)

 

 شما می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.

 

[ پنجشنبه ششم شهریور 1393 ] [ 2:37 ] [ یداله مرادی ] [ ]
نامۀ سرگشاده دکترسعید زیباکلام به رئیس‌جمهور:
آقای روحانی! نه فقط برای «استقلال» کشور بلکه به طرز روزافزونی برای «آزادی» هم نگرانم

 

گروه سیاسی - رجانیوز: سعید زیباکلام استاد دانشگاه تهران در واکنش به اظهارت رئیس‌ جمهور در همایش سفرا و روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور نامه ای سرگشاده منتشر کرده است که در خبرگزاری نسیم منتشر شده است:

به بخشهایی از این متن دلسوزانه،علمی ،منطقی، و محکم و رسا توجه شود(متن کامل در سایت رجانیوز)

آیا مصلحت نمی‌دانید مشخص کنید کدامیک از منتقدان و در کجا گفته‌اند ما از مذاکره می‌لرزیم و یا از تعامل و مفاهمه هراس داریم، از آن روی که ملت ایران مپندارد که سخنان رئیس‌جمهور مصداق ندارد و با واقعیت نمی‌خواند؟

 

 
28. جناب آقای روحانی! هنگامی که توپ و تشر اخیرتان در کنار توپ و تشر چند ماه پیش که منتقدان ژنو را بی‌سواد و مزدبگیر خوانده بودید، دیده می‌شود برخی از دانشگاهیان از این بنده سؤال می‌کنند: به‌راستی آقای رئیس جمهور حقوقدان هستند؟
 
29. جناب آقای رئیس‌جمهور! بنده از این توپ و تشرهای تقریباً مسلسل‌وار و در حال عادی‌شدن به منتقدان، رایحۀ تلخ و کهنه‌ای نسبت به آزادی استشمام می‌کنم و برای آینده نه فقط برای استقلال که به طرز روزافزونی برای آزادی هم بشدت نگرانم. 
 
این بندۀ کمترین از حضرت حق برای جنابعالی، جمیع مسئولان دولتی و غیردولتی، و نیز برای خودم سربلندی در "یوم‌ یقوم الحساب"، "یوم‌الخروج"، آری همان "یوم‌الحسره"، آرزو می‌کنم.
 
سعید زیباکلام
 استاد دانشکده ادبیات و علوم انسانی
 دانشگاه تهران
1/6/1393
[ دوشنبه سوم شهریور 1393 ] [ 1:30 ] [ یداله مرادی ] [ ]
عکس/ عذرخواهی قمی ها از احمدی نژاد

[ دوشنبه سوم شهریور 1393 ] [ 1:3 ] [ یداله مرادی ] [ ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

یدالله مرادی
کارشناس ارشد علوم سیاسی- دبير آموزش و پرورش و مدرس دانشگاه
مدیریت سابق اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان کهگلویه و بویراحمد
این وبلاگ را با هدف آگاهی بخشی و شناخت در زمینه تحولات و مباحث اساسی جامعه و موضع گیری در قبال آنان راه اندازی نموده ام.
باتوجه به علاقه به سرزمین، تاریخ و فرهنگ مادری خود، بررسی مسائل بومی استان چهارفصل کهگلویه و بویراحمد و ظرفیت های آن از موضوعات اساسی این وبلاگ خواهد بود.
انشاالله مورد توجه و لطف اهل فکر و اندیشه قرار گیرد.

ایمیل نویسنده Y.MORADI38@YAHOO.COM
لینک دوستان