ناز سحر گچساران
سیاسی ، تاریخی ، فرهنگی ، اجتماعی 
قالب وبلاگ
برنامه های روز قدس در گچساران

جهت هر چه با شکوهتر برگزار کردن مراسم روز قدس رمضان سال 93 گچساران جلسه هماهنگی این مراسم در تاریخ 25 تیرماه در محل فرمانداری با حضور اعضای ستاد تشکیل و بر اجرای برنامه های زیر تاکید شد:

1-راهپیمایی شورانگیز مردم در پاسداشت قدس و فلسطین و محکومیت جنایات اسراییل غاصب روز جمعه 3 مرداد

2- مسیر راهپیمایی از مسجد شهیدان تا مصلی و شروع تجمع ساعت 11

3-برگزاری شب شعر و نمایشگاه عکس توسط ارشاد اسلامی

4- برپایی ایستگاه نقاشی کودکان توسط آموزش و پرورش و کانون کودکان

5-تهیه ی بنر و اطلاع رسانی به مردم در لیالی قدر  

6-حضور پرشور ورزشکاران و امدادگران بصورت تیمی و با لباسهای ورزشی

گچسارانیها همیشه عظمت آفریده اند و در قدس امسال هم فهم و درک بالای خود را در دفاع از مظلومان فلسطین به نمایش خواهند گذاشت.

سخنران: حجت الاسلام حاج آقا خرم روز مسئول دفتر نظارت بر انتخابات استان

[ پنجشنبه بیست و ششم تیر 1393 ] [ 13:54 ] [ یداله مرادی ] [ ]

بسمه تعالی

                             غزه ، نماد غیرت و شجاعت

Gaza Strip

صهیونیسم در مقابل موج نسلهای رو به ازدیاد فلسطینی طاقت نخواهد آورد.(امام خامنه ای)

در تاریخ 16/5/85 حضرت امام خمینی (ره)برای اولین بار طی بیانیه ای اعلام نمود که آخرین جمعه ماه رمضان بعنوان روز جهانی قدس نامگذاری می شود و اولین راهپیمایی مسلمانان در ایران و سه کشور لبنان ، سوریه و ترکیه روز جمعه 26/5/58 شکل گرفت. شاید آن روز کسی فکر نمی کرد که این تدبیر خردمندانه در حمایت از فلسطین و آزاد سازی قدس شریف روزی می تواند حقیقتا جهانی شود و تبدیل به یک اهرم فشار تاثیر گذار بر دیپلماسی بین المللی گردد، بطوریکه در سال های اخیر آنچنان گرامیداشت این روز و حضور مردمی در راهپیمایی های آن در بسیاری از کشورها مهم است که از مدت ها قبل انواع ترفند و تهدید توسط صهیونیستها و عوامل دست نشانده آنها بکارگرفته می شود تا راهپیمایی صورت نگیرد و یا کمرنگ باشد.

 امروزه روز قدس پایتخت های اروپایی و امریکایی را هم فرا گرفته است و خواب از چشم سران بی هنر و خیانت کار اعراب می رباید. روز قدس ، روز ابراز غیرت و انزجار از اشغالگران و نمایش اقتدار و مقاومت است و در عین حال نماد وحدت و همبستگی بین المللی در حمایت علیه کفر و جبهه باطل است و در حال حاضر غزه تبدیل شده است به الگوی شجاعت میلیونها آزاده در جهان و همه گروههای مبارز فلسطینی که از سال 1917در برابر سلطه گران استعماری مقاومت کردند و شهید شدند . غزه نشان داد که فلسطین تمام شدنی نیست چون مردم غزه در تاریخ نام خودشان را بعنوان مقاوم ترین مردم جهان ماندگار کرده اند. آری غزه نمایش یک قرن مبارزه با پدیده زشت و اهریمنی صهیونیسم میباشد که بوسیله سیاستمداران مکار و حیله گر انگلیسی با صدور اعلامیه بالفور در سال 1921 شکل گرفت و یهودیان را از سراسر جهان به این دیار گسیل داشتند، به اشغال این سرزمین کهن پرداختند و در بحبوحه جنگ جهانی دوم که متفقین مسرور از پیروزی بر هیتلر بودند به بهانه موضوع ساختگی هولوکاست کشور جعلی و غاصب اسرائیل را خلق نموده


ادامه مطلب
[ چهارشنبه یکم مرداد 1393 ] [ 3:28 ] [ یداله مرادی ] [ ]

تصاویر و روایت هایی از مردان دیروز ، امروز و فردا

خادم الشهداء؛ تصاویر و روایت های زیر بلندقامتانی را نشان و تفسیر می کند که قریب به یک ربع قرن ، از حماسه و دلیریشان می گذرد ؛ اما چیزی که بسیار مهم است این است که حماسه شان ماندگار و جاوید است.
 

به گزارش خادم الشهداء ، تصاویر و روایت های زیر بلندقامتانی را نشان و تفسیر می کند که قریب به یک ربع قرن ، از حماسه و دلیریشان می گذرد ؛ اما چیزی که بسیار مهم است این است که حماسه شان ماندگار و جاوید است.


ادامه مطلب
[ دوشنبه سی ام تیر 1393 ] [ 13:56 ] [ یداله مرادی ] [ ]
  
یادداشت فیدل کاسترو در حمایت از مردم اوکراین و فلسطین:
اوباما از جالوت در برابر داوود حمایت می کند
اوباما از جالوت در برابر داوود حمایت می کند

به گزارش دولت بهار، فیدل کاسترو رهبر انقلاب کبیر کوبا طی یادداشتی درباره حوادث اخیر جهان، نوشت:

امروز صبح شبکه های خبری مملو از گزارشهایی مربوط به خبر بی سابقه ایی شد که طی ان هواپیمای مسافر بری مالزی که در ارتفاع 10100 متری خاک اوکراین در حال حرکت بود، مورد اصابت قرار گرفته است.

کوبا که همواره در کنار مردم اوکراین بوده است، و در روزهای بسیار سخت تر از این همچون فاجعه چرنوییل، مراقبت های پزشکی زیادی برای بسیاری از کودکان مبتلا به اشعه های مضر ناشی از این حادثه، ارائه داد، و همواره مایل به ادامه انجام این نوع اعمال است، هرگز نمی تواند این نوع اقدامات ضد روسی، ضد اوکراینی وحامیان امپریالیسم را انکار کند.

و در همین حال، همزمان با جرم و جنایت اتفاق افتاده پیرامون هواپیمای مسافربری مالزی، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل که دارای سلاح هسته ای است، به ارتش خود دستور حمله به نوار غزه را داد، که طی آن، در طول چند روز گذشته، صدها تن از کودکان و جوانان فلسطینی  کشته شده اند. رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا از این اقدام حمایت کرده است، و این عمل منفور و غیر انسانی را به عنوان دفاع مشروع برشمرده است.

اوباما داوود را برابر جالوت حمایت نمیکند، بلکه از جالوت در برابر داوود حمایت میکند. من میدانم که مردان و زنان اسراییلی آماده شده اند و میخواهند تنها مرگی را به نمایش بگذارند که برایشان نه عزتی دارد نه افتخاری. من از استراتژی چریک های فلسطین اگاه نیستم، تنها میدانم که مبارزان فلسطینی حتی برای دفاع از خرابه های یک ساختمان، تا زمانیکه که تفنگ در دست دارند، اماده مردن و جانفشانی هستند. 

بنده تنها مایل به ابراز همبستگی با مردم قهرمانی هستم که از آخرین باقیمانده های سرزمین مادری شان مردانه دفاع میکنند.

   
[ یکشنبه بیست و نهم تیر 1393 ] [ 15:5 ] [ یداله مرادی ] [ ]

[ دوشنبه بیست و سوم تیر 1393 ] [ 12:49 ] [ یداله مرادی ] [ ]
در حالیکه 6 روز است که در هیاهوی جام جهانی فوتبال و در سکوت مرگبار اعراب و حمایت آشکار امریکا و انگلیس مسلمانان بی دفاع غزه از زمین و هوا و دریا گلوله باران میشوند و رسانه های جهانی و مدعیان روشنفکری هم در کنار جنایات صهیونیستها بی تفاوت میگذرند مطلب زیر را که بازخوانی ایده مرحوم دکتر شریعتی در قبال رژیم جعلی اسراییل غاصب میباشد ،را از سایت دولت بهار ارائه تا مدعیان طرفداری از دکتر شریعتی هم متوجه عمق فاجعه ی شکل گیری این غده سرطانی شوند تا فتنه گران 88 بدانند که شعار نه غزه نه لبنان شعاری انحرافی و استعماری و هواداری از غاصب بود و هست.؟!

 

جوابیه دکتر شریعتی به داریوش آشوری درباره مسئله فلسطین
جوابیه دکتر شریعتی به داریوش آشوری درباره مسئله فلسطین
چگونه می‌توان به داریوش آشوری و امثال او که به هر مصلحتی، یک عده تاجر و سیاست پیشه و ماجراجو و سرمایه دار آلمانی و ایتالیایی و فرانسوی و آمریکایی و شرقی را که از کشورهای مختلفند و با زبانها و روحیات و سطح درآمد و سنن و عادات گوناگون و برای انجام نقشۀ معین و روشنی به فلسطین آمده‌اند و حداکثر 19 سال فقط سابقۀ تاریخی دارند، یک «ملت واحد چالاک دلیری که بهترین جنگها را می‌کند» معرفی می‌نماید، اجازه داد که در جنگ ملی علیه استعمار، همگام با اسرائیل به همۀ کشورهای مورد تجاوز وی بتازد و سمپاشی کند و همۀ روشنفکران ایرانی و همۀ رهبران ملل آزاد شده را دشنام دهد؟
  

دولت بهار/ آنچه در ادامه می خوانید، متن جوابیه دکتر علی شریعتی به مقاله داریوش آشوری در مجله فردوسی (1346 شمسی) است:

آقای داریوش خان!

رژیمی که با اسلحه انگلیس و آمریکا و فرانسه، سرزمینی را اشغال می‌کند و از سراسر اروپا، سرمایه داران را به یک کشور فقیر عربی می‌کشد و مردم آن را به صحرای سوزان سینا و اردن و سراسر آفریقا و خاورمیانه پراکنده می‌کند و دهقان مسلمان را در دهات خود محبوس می‌سازد و هر گاه یک کشور عربی، قصد نجات از یوغ استعمار غربی را دارد، با یک اشاره امپریالیسم بر آن می‌تازد، اسرای رسمی جنگ را وحشیانه شکنجه می‌کند، مردم را از خانه‌هاشان بیرون می‌راند، و مبنای سیاسی و اجتماعی رژیم خود را بر یهودی بودن نژاد و کلیمی بودن مذهب استوار می‌کند، فاشیست است، یا کشوری که گناه نابخشودنی‌اش در چشم شما! این است که ملک فاروق‌ها و گلوپ پاشاها و ملک فیصل‌ها و ملک عبدالله‌ها و ژنرال سوستل و آرگوها را رانده و آخرین پایگاههای امپریالیسم را در سراسر کشورهای عربی جمع می‌کند و از نظر داخلی فقط به پُر چانگی‌های مشکوک و آلودۀ روشنفکران فروخته شده‌ای امثال آیت احمد و عبدالمالک و داریوش آشوری - که پُرند از آن «جوهر روشنفکری» که آنان را از تودۀ عوام الناس جدا می‌کند - مجال نمی‌دهد؟ زیرا ترحم بر یک 


ادامه مطلب
[ یکشنبه بیست و دوم تیر 1393 ] [ 16:44 ] [ یداله مرادی ] [ ]
 سلام بر لحظه‏ هایی که تو را آوردند!

 سلام بر اس ام اس و پیامک های تبریک ولادت امام حسین مجتبی (ع) 22 تیر 93

سلام بر لب‏های رسول اللّه‏ که میلاد تو را به درگاه پروردگار، سبحه

گفت و نام یگانه‏ ات را از دست جبرئیل گرفت و در گوش عصمتت

زمزمه کرد!


سلام بر لبخند سرافراز علی علیه‏ السلام ، که در طلوع تو اتفاق افتاد!


سلام بر تو، امامتِ فردای پس از علی!


سلام بر تو، شباهتِ بی‏شائبه محمدی!


سلام بر اقیانوس کرامت و سخاوتی که از دامان «کوثر» و «ابوتراب»

برخاست.

 

 

[ یکشنبه بیست و دوم تیر 1393 ] [ 16:10 ] [ یداله مرادی ] [ ]
رهبر معظم انقلاب در دیدار اهالی فرهنگ و ادب و شاعران پیشکسوت و جوان:

برخی اصل تهاجم علیه هویت اسلامی و هویت فرهنگی را نمی‌بینند/ وظیفه شعرا دمیدن معنویت، امید، نشاط و پیشرفت به جامعه است/ آمریکا و انگلیس رسماً از کشتن کودکان مظلوم غزه حمایت می‌کنند حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: اشکال برخی این است که اصل تهاجم گسترده‌ جبهه سوگندخورده علیه هویت اسلامی و هویت فرهنگی را با وجود نشانه‌های آشکار آن نمی‌بینند، اما شاعر با روح هنری و نگاه تیزبین و دغدغه‌مند خود، به دفاع از این هویت برمی‌خیزد. -

رهبر انقلاب اسلامی، اصلاح «ناهنجاری‌های اجتماعی» را در گروی اصلاح درونی انسان‌ها و انگیزه‌مندی و امیدواری و نشاط آنها خواندند و درخصوص کارکرد اجتماعی شعر افزودند: «مشخصه های فرهنگی» و «مزیت‌های فرهنگی»، هویت فرهنگی یک ملت را تشکیل می دهند و شعر نیز باید پاسدار همین هویت ملی باشد و آن را غنی و پاکیزه کند.

حضرت امام خامنه‌ای در بیان اهمیت «هویت فرهنگی»، خاطرنشان کردند: هویت فرهنگی همان «عقلانیت معنوی» و «خرد جمعی» است که اصل و منشأ حیات و امتیازات یک ملت است و انقلاب اسلامی و امام بزرگوار ما نیز ساخته و پرداخته همین هویت فرهنگیِ برخاسته از حکمت و اندیشه های والا هستند.

[ یکشنبه بیست و دوم تیر 1393 ] [ 16:2 ] [ یداله مرادی ] [ ]
از حرف تا عمل یکی از شعارهای انتخاباتی دولت یازدهم

از آزادی بیان تا انتقاد پذیری دولت اعتدال

با گذشت یک ماه دیگر از عمر دولت یازدهم،سن دولت اعتدال یک ساله می شود . البته گویا اهالی دولت اعتدال تصمیمی بر ارائه گزارش در مورد شعارهای گفته شده ندارند و افشاگری اسناد دولت گذشته و رساندن پیام 24 خرداد برایشان اولویت بیشتری دارد .

 

از آزادی بیان تا انتقاد پذیری دولت اعتدال

 

دیدبان: رئیس دولت یازدهم؛ حسن روحانی در بحبوحه یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری جزء بارزترین کاندیداهایی بود که تاکید فراوانی بر آزادی بیان و فضای باز رسانه‌ای می کرد و از اظهار نظر منتقدان و مخالفان استقبال می کرد به طوری که جزء شعارها و برنامه‌های دولت وی تلقی می شد،  البته باید در آن زمان روحانی توجه می کرد که یکی از اصلی ترین ملزومات آزادی بیان و نقد سازنده این است که انتقاد ‌پذیری در طرف مقابل هم وجود داشته باشد با این توضیح که اگر فضای انتقاد ‌پذیری و نقد شنوی در بین مسولان وجود نداشته باشد، آزادی بیان و استقبال از انتقاد، صرفا تبدیل به شعار انتخاباتی خواهد شد که جامه ی عمل به تن نخواهد کرد اما روحانی زمانی که در اولین نشست خبری خود بعد از نهایی شدن نتایج، حضور پیدا کرد خاطر نشان کرد که «می‌خواهم بگویم ملت بزرگ ایران وعده‌های انتخاباتی را فراموش نخواهم کرد از خدا می‌خواهم به من توفیق دهد تا به همه آنها عمل کنم.»(1)

دیدبان در این عریضه مروری بر شعارهای روحانی که حول آزادی بیان قبل از انتخابات داده بود، و میزان انتقاد پذیری مسولان این دولت و تحقق آن شعارها در بعد از انتخابات را، با استناد به سخنان خود رئیس دولت یازدهم انجام خواهد داد.


ادامه مطلب
[ پنجشنبه دوازدهم تیر 1393 ] [ 2:9 ] [ یداله مرادی ] [ ]
 

 

خيبر گشا بدر آفرين چابك سواريم

دشمن ستيز و پر دل و رستم تباريم

 

فرزند كوهستانم  و از نسل باران

دارم نشاط ديگري با چشمه ساران

 

ما مردمي دريا دل و شير اوژن هستيم

ما صاحب اسطوره هاي بيژن  هستيم

ياد نبرد سخت تنگ تامرادي

دشمن گريخت از مهلكه با نامرادي

مهمان نواري خصلت ممتازمان است

آهنگ برنو بانگ طبل و سازمان است

اصل صفا بوديم و دور از كينه هستيم

يكرنگ تر از آب چون آينه هستيم

ما را ميان دشت احساس آفريدند

ما را به شير پاك مادر پروريدند

ما لابه لاي بيد مجنون تاب خورديم

ما از زلال آفرينش آب خورديم

ما با صداي پاي اسبان خو گرفتيم

ما انس با رقصيدن آهو گرفتيم

ما سرزمين خانه مان را دوست داريم

ما ساقي ميخانه مان را دوست داريم

ما با بلوط ريشه در خاك آشناييم

 


ادامه مطلب
[ سه شنبه دهم تیر 1393 ] [ 12:48 ] [ یداله مرادی ] [ ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

یدالله مرادی
کارشناس ارشد علوم سیاسی- دبير آموزش و پرورش و مدرس دانشگاه
مدیریت سابق اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان کهگلویه و بویراحمد
این وبلاگ را با هدف آگاهی بخشی و شناخت در زمینه تحولات و مباحث اساسی جامعه و موضع گیری در قبال آنان راه اندازی نموده ام.
باتوجه به علاقه به سرزمین، تاریخ و فرهنگ مادری خود، بررسی مسائل بومی استان چهارفصل کهگلویه و بویراحمد و ظرفیت های آن از موضوعات اساسی این وبلاگ خواهد بود.
انشاالله مورد توجه و لطف اهل فکر و اندیشه قرار گیرد.

ایمیل نویسنده Y.MORADI38@YAHOO.COM
لینک دوستان
امکانات وب