ناز سحر گچساران
سیاسی ، تاریخی ، فرهنگی ، اجتماعی 
قالب وبلاگ

آقا بيا كه بي تو زمين بر مدار نيست


ديگر صداقت و شفقت افتخار نيست


والله اين قدر كه شده باب بينمان


تقصير از زمانه و اين روزگار نيست

[ شنبه یکم فروردین ۱۳۹۴ ] [ 11:53 ] [ یداله مرادی ] [ ]
  رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۴: شعار امسال را «دولت و ملّت، همدلی و هم‌زبانی» انتخاب کردم

سال ۹۴، سال:
 
 
«دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی»
 
آرزوهای بزرگ فراروی ایران با
 
همکاری و اعتماد متقابل دولت و ملت
 
دست یافتنی است

رهبر معظم انقلاب در پیامی به مناسبت آغاز سال 1394 با تبریک سال نو و نوروز به ملت ایران و همه ملتهایی که نوروز را گرامی می‌دارند، سال جدید را سال «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی» نامگذاری کردند.

[ شنبه یکم فروردین ۱۳۹۴ ] [ 10:41 ] [ یداله مرادی ] [ ]
     هفت سین قرآنی

سلام علیکم .. سال نو راباIMG_1973هفت سين قرآني شروع کنيم:

سلام من رب الرحيم؛

سلام علي نوح في العالمين؛

سلام علي ابراهيم؛

سلام علي موسي وهارون؛

سلام علي الياسين؛

سلام عليکم صبتم فادخلوهاخالدين؛

سلام حي حتي مطلع الفجر؛

سال نورا به ;کلیه دوستان و حوانندگان این وبلاگ و خانواده ها محترمشان  تبريک عرض ميکنم ..

برای همه آنان آرزوی سلامتی وتندرستی دارم.. عاقبت بخیر شوید انشاءا...

[ جمعه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۳ ] [ 22:17 ] [ یداله مرادی ] [ ]
 

آسمان غرق خيال است،  كجاييد آقا ؟

 آخرين جمعه ی سال است  کجاييد آقا ؟

يک نفرعاشق اگربود ، زمين مي فهميد ؟

 عاشقي بي تومحال است، کجائيد آقا ؟

 درهياهوي شب عيد، تو را گم كرديم

 غافل ازاينكه شما اصل بهارید آقا

 و بحق اللهم صل علی محمد و آل محمد و بحق فاطمه الزهرا س

اللهم عجل لولیک الفرج 

اللهم عجل لولیک الفرج

اللهم عجل لولیک الفرج 

 

[ جمعه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۳ ] [ 9:31 ] [ یداله مرادی ] [ ]

آن روز که ما را ز گل خام سرشتند


در مدرسه عشق شما نام نوشتند


چون روز ازل نام مرا شیعه نهادند


جز عشق تو مـهدی دگرم هیچ ندادند

[ شنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۹۳ ] [ 10:2 ] [ یداله مرادی ] [ ]
در پی ابراز ناخشنودی مقام معظم رهبری از دستبرد به منابع طبیعی و آثار سوئ تخریب محیط زیست ،باز هم بیداری و ولایتمداری بسیجی در دانشگاهها زنگ هشدار به زمینخواران و کوه خواران را بصدا درآورد و اسامی تخریب کنندگان بزرگ محیط زیست را اعلام نمودند تا دستگاههای قضایی و نظارتی را به آزمونی دیگر بکشانند .
بدینوسله از تشکل بسیج دانشجویی مراکز آموزش عالی این استان و همه دلسوزان به منابع طبیعی و محیط زیست پیشنهاد میگردد تا چنین مواردی را شناسایی و به اطلاع عموم برسانند . دغدغه آقا بار سنگینی است که متوجه همه ماست . 
اینجانب به عنوان شروع این مبحث اعلام میکنم زمزمه واگذاری 80 هکتار زمین منابع طبیعی کنار دانشگاه آزاد گچساران را به یک باصطلاح سرمایه گذار طرح سولفات و بعد تبدیل به 47 هکتار(ترفندی برای جلوگیری از طرح موضوع در مرکز)را اعلام و خواهان روشن شدن و اعلام شفاف به مردم هستم. 
 
 لیست دانه درشت های تخریب کننده باغات / برای برخورد با زمین خواری از این فهرست شروع کنید + اسامی
نامه بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران به رئیس محترم قوه قضاییه، حضرت آیت الله آملی لاریجانی
 
از این پس مردم باید قضاوت کنند که کدام دستگاهها به وظیفه خود برای حفظ محیط زیست عمل می کنند و کدام دستگاهها برای حفظ محیط زیست، تلاش و اقدام لازم را انجام نمی دهند.
مقام معظم رهبری –دیدار با فعالان محیط زیست –۱۷ اسفند ۱۳۹۳
 
حضرت آیت الله صادق لاریجانی
 ریاست محترم قوه قضاییه
 
با سلام، پیرو بیانات صریح و روشن مقام معظم رهبری در دیدار مورخ ۱۷ اسفند ۱۳۹۳ با فعالان محیط زیست و بخشنامه مورخ ۱۸ اسفند جنابعالی به دادگستری های سراسر کشور، درخواست داریم پرونده های زیر که بارها در رسانه ها از سوی بسیج دانشجویی درخواست پیگیری آنها شده است مورد اقدام قاطع قرار گیرند:
 
۱- تغییر کاربری غیرقانونی حدود ۱۰۰ هکتار اراضی کشاورزی واقع در منطقه کلاک لواسان در کنار دریاچه سد لتیان که از منابع آب شرب شهر تهران می باشد برای ساخت و ساز مسکونی در آن.
 
۲- تغییر کاربری غیرقانونی ۱۶ هزار متر مربع از اراضی سبز واقع در ارتفاعات ۱۸۰۰ سوهانک تهران برای ساخت دو برج ۳۵ طبقه توسط تعاونی مسکن مجلس شورای اسلامی.
 
۳- تخریب و تفکیک غیرقانونی باغ حکمت به مساحت ۱۸ هزار متر مربع در حریم رودخانه تامین آب شرب واقع در منطقه لواسان توسط ستاد اجرای فرمان امام (ره).
 
۴- تغییر کاربری غیرقانونی بوستان مادر به مساحت ۷۰ هزار متر مربع واقع در منطقه ۵ شهر تهران به مسکونی – تجاری توسط یکی از پیمانکاران شهرداری تهران.
 
۵- تخریب کامل باغ گیاهی به مساحت بیش از ۱۰ هزار متر مربع واقع در میدان تجریش تهران و تبدیل آن به مجتمع تجاری توسط صندوق بازنشستگی وزارت اطلاعات.
 
۶- تخریب کامل باغ ضرابخانه به مساحت ۱۱ هزار متر مربع واقع در خیابان شریعتی تهران و تبدیل آن به برج ۳۰ طبقه تجاری اداری توسط بنیاد تعاون ناجا.
 
۷- شروع به تخریب باغ معنوی به مساحت ۲۲ هزار متر مربع واقع در منطقه جمشیدیه تهران به منظور ساخت برج های مسکونی توسط شرکت ساختمانی بانک ملت با پشتیبانی کمیسیون ماده ۵.
 
۸- تخریب باغ ۷۰ ساله پسیان به مساحت ۲۸۰۰ متر مربع واقع در خیابان ولیعصر تهران با پشتیبانی کمیسیون ماده ۵.
 
۹- تخریب و تغییر کاربری ۲۸ قطعه از باغات موقوفه آستان قدس رضوی در شهر مشهد از جمله باغ ۷۸ هزار متر مربعی در چهار راه سجاد شهر مشهد به منظور ساخت مجتمع تجاری «مشهد مال» با مشارکت بانک تات و آستان قدس.
 
۱۰- ساخت پروژه عظیم تجاری اطلس پلازا توسط بانک انصار در اراضی ممنوعه عباس آباد. این اراضی با تاکید مقام معظم رهبری و طبق طرح باید به فضاهای سبز و فرهنگی اختصاص داشته باشد.
 
بدیهی است تا زمانی که قوه قضاییه با تخریب کنندگان باغات در تهران و مشهد و اطراف آن که به طور سازمان یافته و با پشتیبانی کمیسیون های ماده ۵ و به صورت آشکارصورت می گیرد برخورد قانونی نکند نمی توان انتظار داشت که در استان های دیگر و در نقاط دورافتاده مراتع و جنگل ها مورد حفاظت قرار گیرند.
 
و نهایتا فصل الخطاب امام خامنه ای در دیدار با فعالان محیط زیست :
 
افراد سوء استفاده کننده بی هیچ اغماضی مورد تعقیب قضایی قرارگیرند و اگر در دستگاهها نیز کوتاهی انجام گیرد، باید با عوامل این کوتاهی هم بشدت برخورد شود.
[ جمعه بیست و دوم اسفند ۱۳۹۳ ] [ 11:40 ] [ یداله مرادی ] [ ]
پلکی بزن مولا ! که ایمان جان بگیرد


تا از ظهور روشنت قرآن بگیرد


ای مهر عالمتاب خوبی ! جلوه گر شو


تا عشق در روی زمین سامان بگیرد

[ جمعه بیست و دوم اسفند ۱۳۹۳ ] [ 10:49 ] [ یداله مرادی ] [ ]
پاسخ خبرگان ملت به سیاست بازان؛

پایان خیال خام ریاست!

انتخاب آیت الله یزدی به ریاست خبرگان، درس بزرگی برای سیاست بازان است، تا در نظر داشته باشند همیشه با جو سازی و تبلیغات نمی توان به خیال خام سودای ریاست دست یافت.
 

گروه سیاسی فرهنگ نیوزآیت الله محمد یزدی در حالی روز گذشته با اکثریت قاطع آراء، توسط خبرگان ملت به عنوان رئیس مجلس خبرگان رهبری انتخاب شد، که پیش از این رسانه های اصلاح طلب و جریانات نزدیک به اعتدالیون و کارگزاران، با القاء این ذهنیت که جو غالب مجلس خبرگان با هاشمی رفسنجانی همراه است، عملا وی را به عنوان رییس بعدی خبرگان معرفی کرده بودند.

البته تنها این رسانه های اصلاح طلب، اعتدال و نزدیک به کارگزاران نبودند که سودای ریاست هاشمی بر مجلس خبرگان را در سر می پروراندند، بلکه برخی رسانه های ضدانقلاب و معاند با نظام جمهوری اسلامی نیز با طرح موضوعاتی انحرافی خبر از اقبال نمایندگان خبرگان به هاشمی رفسنجانی برای جلوس بر کرسی ریاست این مجلس می دادند.

هر چند روزنامه شرق در روز انتخاب رییس مجلس خبرگان، گفت و گویی با هاشمی رفسنجانی با عنوان «در روز لحظه حساس لازم نیست حتما رییس باشم»  منتشر نمود، اما انتشار این مصاحبه در این روز خاص عملا به ابرازی تبلیغاتی برای هاشمی تبدیل گشت تا به عبارتی قدرت او را به رخ بکشد. قدرتی که البته پس از انتخابات مشخص شد، بیش از تبلیغات و جو سازی چیز دیگری نیست و نمایندگان خبرگان رهبری به جای حرکت بر مدار سیاست بازی و جناح های سیاسی، در مسیر عقلانیت گام بر می دارند.

کدام عضو دولت باعث شکست هاشمی شد!

روزنامه جوان در شماره روز چهارشنبه خود نوشته: برخی از اعضای آن نیز ناخودآگاه به این بازی وارد شدند و ابایی از این نداشتند که هم‌ترازان خود در آن مجلس را «ناصالح» خطاب کنند. از چند ماه پیش بازی «هاشمی می‌آید ـ هاشمی نمی‌آید» را به راه انداختند؛ اما غافل از اینکه رویه مذکور نه تنها خدمت به آیت‌الله هاشمی نبود بلکه باز کردن دریچه سیاست‌بازی به «مجمع مجتهدین» بود. 

واقعاً مزایای ریاست مجلس خبرگان برای جریان اصلاحات چیست که اینقدر بی‌صبری و جرزنی ‌به راه انداختند؟ در تحلیل این بی‌صبری حتماً‌ به «نفس‌های نفاق‌آلوده» می‌رسیم که در سینه‌ها پنهان و در چشمان نمایان است. در اوایل سال ۱۳۸۴ با جمع دانشجویی خدمت آیت‌الله هاشمی رسیدیم، نگارنده به عنوان سخنگوی جمع، ضمن تمجید از تأثیر وی در انقلاب اسلامی و یادآوری نگاه امام به ایشان و برشمردن همه خوبی‌های وی، عرض کردم جنابعالی خود را مزین به همین جمله امام که «هاشمی ذخیره‌ای برای انقلاب است» بدانید و این مدال را در حوزه انتقال تجربه به کار گیرید و وارد عرصه اجرایی کشور نشوید. 

حضرت آیت‌الله در پاسخ فرمودند: «دم پای شما بچه‌های وزارت اطلاعات اینجا بودند و گفتند ‌بنده ۵۱ درصد رأی دارم پس مردم مرا می‌خواهند و من باید بیایم». آمد و آن شد که نباید می‌شد. در انتخابات دیروز نیز خبرهایی بود که یکی از اعضای دولت که در انتقال اخبار جایگاه حقوقی و موجه دارد، حضرت آیت‌الله را به این نقطه رساند که وارد گود رقابت برای ریاست خبرگان شود و آن شد که باز نباید می‌شد. 

در صورتی که با یک حساب عقلایی و سرانگشتی می‌شد این سؤال را طرح کرد که مگر می‌شود افرادی که در اواسط مجلس خبرگان ریاست را از هاشمی گرفتند، مجدداً ایشان را به ریاست برگزینند؟ بنابراین چون ترکیب مجلس‌‌ همان مجلسی است که هاشمی را انتخاب نکردند اکنون نیز‌‌ همان موضع را دارند و نباید آیت‌الله هاشمی وارد این انتخاب می‌شد.

[ پنجشنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۹۳ ] [ 1:0 ] [ یداله مرادی ] [ ]

بیستم اسفند ماه بعنوان روز راهیان نور و 22 اسفند با نام زیبا و ماندگار شهید و شهدا نامگذاری شده است .

شهدا مردان آسمانی بودند که زمین با همه فراخی و بزرگی اش را زندان میدانستند  و پر کشیدند و پرواز کردند تا ما بیارامیم ، سر دادند تا ما سر تسلیم فرود نیاریم .

 گرامی میدارم روز شهید را که همه ی روزها متعلق به آنان است و باید فکر و اندیشه و آرمان شهدا مسیر ما در عبور از پیچ تاریخ باشد.

تقدیم به گلدسته های عند ربهم یرزقون و خواهر شهیده ام لیلای مرادی و شوهر پاسدارش قوام رحیمی و معلمان فرزانه عبدل خواجه زاده و علی ویس جلالی و اقبال مرادپور:

براي او كه برايم نماد خورشيد است
نديدمش ولي او سال ها مرا ديده ست
نديدمش ولي از پشت پرده ها حتي
دلم براي نگاهش هميشه لرزيده ست


 

[ چهارشنبه بیستم اسفند ۱۳۹۳ ] [ 12:31 ] [ یداله مرادی ] [ ]
پدری پیر مرا،نکته ای زیبا گفت!

از بد دنیا گفت!گفت طاووس مشو

که به عیبت خیزند،گر شوی شعله شمع،

زیر پایت ریزند!گفت: پروانه مشو،

که به سرگردانی،لای انگشت کتاب،

سالها میمانی!نه زمین باش نه خاک،

که تو را خوار کنند،وانگهی ذهن تو را،

پر ز مرداب کنند!آسمان باش که خلق،

به نگاهت بخرند!وز پی دیدن تو،

سر به بالا ببرند.آسمان باش عزیز

: ﮔﻠﻪ ﻫﺎ ﺭﺍ ﺑﮕﺬﺍﺭ !ﻧﺎﻟﻪ ﻫﺎ ﺭﺍ ﺑﺲ ﻛﻦ !

ﺭﻭﺯﮔﺎﺭﮔﻮﺵ ﻧﺪﺍﺭﺩ ﻛﻪ ﺗﻮ ﻫﻲ ﺷِﻜﻮﻩ ﻛﻨﻲ !

ﺯﻧﺪﮔﻲ ﭼﺸﻢ ﻧﺪﺍﺭﺩ ﻛﻪ ﺑﺒﻴﻨﺪ ﺍﺧﻢ ﺩﻟﺘﻨﮓِ ﺗﺮﺍ !!

ﻓﺮﺻﺘﻲ ﻧﻴﺴﺖ ﻛﻪ ﺻﺮﻑ ﮔﻠﻪ ﻭ ﻧﺎﻟﻪ ﺷﻮﺩ !

ﺗﺎ ﺑﺠﻨﺒﻴﻢ ﺗﻤﺎﻡ ﺍﺳﺖ ﺗﻤﺎﻡ !!

فصل پاییز ﺩﻳﺪﻱ ﻛﻪ ﺑﻪ ﺑﺮﻫﻢ ﺯﺩﻥ ﭼﺸﻢ ﮔﺬﺷﺖ .... ﺑﺎﺯﻛﻢ ﻣﺎﻧﺪﻩ ﺑﻪ ﻋﻴﺪ !!

باز یک سال جدید ﺍﻳﻦ ﺷﺘﺎﺏ ﻋﻤﺮ ﺍﺳﺖ ...

ﻣﻦ ﻭ ﺗﻮ ﺑﺎﻭﺭﻣﺎﻥ ﻧﻴﺴﺖ ﻛﻪ ﻧﻴﺴﺖ !!

[ پنجشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۳ ] [ 0:20 ] [ یداله مرادی ] [ ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

یدالله مرادی
کارشناس ارشد علوم سیاسی- دبير آموزش و پرورش و مدرس دانشگاه
مدیریت سابق اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان کهگلویه و بویراحمد
این وبلاگ را با هدف آگاهی بخشی و شناخت در زمینه تحولات و مباحث اساسی جامعه و موضع گیری در قبال آنان راه اندازی نموده ام.
باتوجه به علاقه به سرزمین، تاریخ و فرهنگ مادری خود، بررسی مسائل بومی استان چهارفصل کهگلویه و بویراحمد و ظرفیت های آن از موضوعات اساسی این وبلاگ خواهد بود.
انشاالله مورد توجه و لطف اهل فکر و اندیشه قرار گیرد.

ایمیل نویسنده Y.MORADI38@YAHOO.COM
امکانات وب