ناز سحر گچساران
سیاسی ، تاریخی ، فرهنگی ، اجتماعی 
قالب وبلاگ

جشنی که شایسته رضایت بود:

جشن تقدیر از رتبه های زیر 1000و قبول شدگان ورودی نمونه دولتی و برترین های کانون فرهنگی آموزش (قلم چی)گچسارن90-89

16شهریور ماه1390پس از تلا شهای پیگیر وموثر و برنامه ریزی برای حضوری رضایتمندانه  در عرصه آموزشی کشور ، زیر بنای برگزاری جشنی در گچسارن که در سالن اجتماعات نفت با حضور روسای کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان –بهزیستی- دانشگاه آزاد و پیام نور و مسئولین آموزش و پرورش و فرمانده نیروی انتظامی و سایر ادارات و نهاد های دعوت شده رقم خورد که آثار آن نه فقط در لبخند رضایت یک دانش آموز موفق بلکه در قامت رضایتمندی خانواده های بسیاری متجلی شد در این جشن باشکوه بخشی از یک جامعه بزرگ وفرهیخته گرد هم آمدند تا همت و تلاش و نتایج فعالیت ها و برنامه ریزی های کانون فرهنگی آموزش (قلم چی) گچسارن را به وضوح لمس کنند.برنامه کانون برای دعوت از شرکت کنندگان با نظمی همانند پیگیری های مستمر پشتیبان های آموزشی که برای دانش آموزان کانونی انجام می پذیرد به دقت صورت گرفت.در این جشن با دانش آموزان برتر،کنکوریها صحبت کردیم.بسیاری از پدر مادرهای حاضردر جشن از روند فعالیت های کانون و پی گیری این مجموعه در به ثمر رساندن پروژه موفقیت دانش آموزان نه تنها در گچساران در سطح ملی راضی بودند.چیدمان مناسب –برنامه ریزی –مصاحبه های حضوری و تصویری، درج خاطرات تصویری از عکس های نخبگان کانونی و قبول شدگان ورودی نمونه دولتی با زحمات کانونی های تلاشگر در سالن اجتماعات صنعت نفت گچساران و عکس های متعددی از برترین های سال تحصیلی کانون در محوطه حیاط این سالن نصب شده بود.در این جشن ریئس کمیته امداد امام خمینی شهرستان و رئیس دانشگاه آزاد صحبت کردند بعد از آن مدیران گروه کانون قلم چی آقایان ایمانی فرد مدیر گروه متوسطه پسر در مورد نقش اولیا در موفقیت فرزندان –خانم زینب رضوی مدیر گروه متوسطه دختر در مورد امتیازات کانون نسبت به سایر موسسات دیگر و گلناز محمدی مدیر گروه ابتدایی وراهنمایی دختر و پسر در مورد کیفیت کتابهای کانون صحبت کردند.اولیا برگزاری به موقع جشن و رضایتمندی از نوع دعوت شدگان و ارج نهادن کانون بر موفقیت فرزندانشان تاکید داشتند.کلیه دانش آموزان به ترتیب گروهای تحصیلی (ابتدایی- راهنمایی- کنکوری)به جایگاه دعوت و تقدیر شدند.در این جشن بر جایگاه معلمان هم بسیار تاکید شد که با اشاره به حضور معلمانی از اولیا دانش آموزان حاضر در این مراسم ضمن تشویق آنها قدردانی از این نیروهای آموزشی به عمل آمد. این برنامه با مصاحبه های دانش آموزان زیر 1000 برترین های آزمونهای کانون، .مسابقه و اعطای هدایایی به رسم یادبود و برش کیک ششمین دوره جشن نخبگان توسط فرزند شهید والا مقام که دانش آموزی کانونی نیز می باشد(آقای خانی)به پایان رسید.

  جشن نخبگان

                                                                                                                       


ادامه مطلب
[ جمعه بیست و نهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 11:9 ] [ یداله مرادی ] [ ]
بحران مالی و سونامی تغییر در اروپا 
اوضاع آشفته اقتصاد جهانی به خصوص اروپا باعث شده است که مردم نیز اعتماد خود را به سیاستمدارانشان از دست بدهند و دنبال شعارهایی نه از جنس جاه طلبی و اقتدار بلکه از جنس دغدغه ها و معیشت عمومی باشند. اولاند گرچه اولین نفر در مسیر این تغییرات نبوده اما قطعا تا کنون مهمترین مهره بوده است که توانسته سارکوزی را با تمام وزن سیاسی و اجتماعی اش جابجا کند.  آنچه که اروپا از دو سال پیش از انتخابات ریاست جمهوری فرانسه گذرانیده است نظری بیندازیم تا بهتر بتوانیم قوت و نیروی این سونامی تغییرات را لمس کنیم.
 
ایتالیا: برلوسکونی از نخست وزیری کناره گیری کرد.
یونان: پاپاندرئو از نخست وزیری کناره گیری کرد.
اسپانیا: خوزه لوئیس رودریگز زاپاترو سمت نخست وزیری را به ماریانو راخوی واگذار کرد.
انگلیس: گوردون براون نخست وزیری را به دیوید کامرون واگذار کرد.
ایرلند: "برایان کوون" که به دلیل دست داشتن در سقوط بانکداری ایرلند، از پایین ترین حد محبوبیت مردمی در تاریخ این کشور برخوردار بود، در ژانویه سال ۲۰۱۱، به عنوان رئیس حزب حاکم "فیانا فیل" استعفا داد، اما تا انتخابات ماه مارس در قدرت باقی ماند.
پرتغال: "سوکراتس" پس از استعفا به عنوان رئیس دولت موقت به کار خود ادامه داد و پس از آن حزب سوسیالیست او توسط حزب سوسیال دموکرات پدروپاسوس کولیو شکست خورد.
دانمارک: ائتلاف راست قدرت خود را از دست داد.
فنلاند: حزب میانه رو فنلاند که پیش تر اداره امور کشور را بر عهده داشت هیچ شانسی در دولت ائتلافی فنلاند نخواهد داشت. در مقابل حزب فنلاند واقعی که تنها 5 نماینده در پارلمان داشت از این پس با 39 صندلی در پارلمان یکی از احزاب پرقدرت در عرصه سیاست گذاری فنلاند خواهد بود.
 
اولاند فرانسه را به کجا خواهد برد
احتمالا با روی کار آمدن اولاند در صحنه داخلی، منطقه ای و بین المللی این اتفاقات می افتد:
 • آمریکا در حالی که از حضور چپ گرایان در اروپا احساس خطر می کند اما از چند دسته شدن اتحادیه اروپا که به عنوان یک بلوک قدرت فعالیت می کرد، استقبال می کند. نکته ای که برای سیاست خارجی ایالات متحده مهم است این است که یک متحد استراتژیک خود را احتمالا از دست داده است و اولاند کسی نیست که چشم و گوش بسته از سیاست های آمریکا دفاع کند.
 • اتحاد آلمان و فرانسه که پایه ی اتحادیه اروپا به حساب می آمدند متزلزل شده است. اگر اولاند سیاست های ریاضت اقتصادی را بازبینی کند قطعا سایر کشورها نیز در سطح همکاری خود با اتحادیه اروپا بازنگری خواهند کرد.
 • انگلیس که خود در منطقه ی یورو حضور ندارد از تضعیف نهاد مالی منطقه ای خشنود می شود.
 • خارج کردن نیروهای نظامی فرانسه از افغانستان چالش جدید آمریکا و فرانسه خواهد بود.
 • سیاست های باز اولاند در خصوص مهاجران می تواند باعث رفع بسیاری از محدودیت ها و قوانین برای اقلیت ها به خصوص مسلمانان باشد که در چند سال اخیر بسیار تحت فشار بوده اند.
[ جمعه بیست و دوم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 1:43 ] [ یداله مرادی ] [ ]
بمناسبت سالروز میلاد صدیقه کبری زهرای بتول و دخت با مهر و محبت پدر که اسوه و الگوی زنان عالم است برای همه ی کسانیکه  عاشق مادرند و به ثبات و استحکام زندگی خانوادگی می اندیشند تقدیم حضورشان میدارم : 

زیباترین واژه بر لبان آدمی واژه “مادر” است

زیباترین خطاب “مادر جان” است

“مادر” واژه ایست سرشار از امید و
عشق

واژه ای شیرین و مهربان که از ژرفای جان بر می آید

روزت مبارک مادر . . .

 
اس ام اس روز مادر www.taknaz.ir
میلاد فرخنده و با سعادت اسوه تمام عیار مکارم و قله رفیع فضائل

صدیقه کبری ، حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)

هفته ی بزرگداشت مقام زن و روز مادر

را به همه مادران تبریک و تهنیت میگوئیم . . .

 
اس ام اس روز مادر www.taknaz.ir


زن هستی ساز و نظم ده و مهر گستر است ، سـرچشمه محبت و الطاف داور است

بهر صفا و لطف خدا
عشق مظهر است ، بعد از خدا به سجده بود زآنکه مادر

  اس ام اس روز مادر www.taknaz.ir

هر زنی دو مرد را دوست دارد !

یکی ساخته تخیلات اوست ، و دیگری هنوز به دنیا نیامده !

 
مجموعه کامل اس ام اس های روز مادر، روز زن (sms)


ادامه مطلب
[ جمعه بیست و دوم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 1:17 ] [ یداله مرادی ] [ ]
در حاشيه پذيرش شكست از سوي ساركوزي +فيلم سخنان ساركوزي و موسوي
"وطن‌دوستي"و"پذيرش‌شكست"؛ درسي كه موسوي بايد از ساركوزي مي‌آموخت!

 امیرحسین ثابتی: "به اولاند باید احترام گذاشت. به وی زنگ زدم و تبریک گفتم؛ رئیس زمانی رئیس است که شکست را به عهده بگیرد. مسئولیت شکست را بر عهده می‌گیرم و از این به بعد من یکی از شما خواهم بود. می خواهم به فرانسوی‌ها بگویم از هر زمان دیگری به فرانسه علاقمند هستم. زندگی از شکست‌ها و پیروزی‌ها تشکیل شده است و موفق نشدم ارزش‌های مورد اعتقادم را پیروز کنم" اینها جملاتی است که نیکلا سارکوزی رییس جمهور فرانسه پس از شکست در برابر رقیب خود، اولاند بر زبان آورد. 

به گزارش رجانیوز، در حالی که نیکلا سارکوزی با اختلاف کمتر از تنها 3 در صد از آرا، رقابت را به فرانسوا اولاند رییس جمهور جدید فرانسه واگذار کرد در اقدامی تحسين برانگيز و البته قابل انتظار نتیجه نهایی این رقابت نزدیک را پذیرفت و با تبریک به وی مسئولیت شکست در انتخابات را بر عهده خود دانست.

ادامه مطلب
[ سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 23:39 ] [ یداله مرادی ] [ ]

ولادت حضرت زهرا(س)

۲۳ اردیبهشت مصادف با میلاد یگانه بانوی دو عالم مادر ائمه اطهار (ع) و کوثر ولایت میباشد که به پاس این تولد و روز زن و میلاد حضرت امام خمینی (ره) و عرض تبریک به عاشقان آن عالمه و فخر نسا.العالمین این تصاویر را تقدیم میدارم :

 
ولادت حضرت زهرا

 

ولادت حضرت زهرا

 

فاطمه زهرا (س) آسمان بلند و رفیعی است که در آغوش آن ستاره های فروزان ولایت قرار گرفته است.

امام خامنه ای 

[ سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 0:22 ] [ یداله مرادی ] [ ]
کتاب «نابودی عفاف، ارمغان فمینیسم» نوشته خانم "وندی شلیت" چاپ آمریکا ماجرایی را عنوان کرده که خواندن آن خالی از لطف نیست. متن این ماجرا به شرح ذیل است: 

جوان خیلی آرام و متین به مرد نزدیک شد و با لحنی مؤدبانه گفت: ببخشید آقا! من می‌تونم یه کم به خانوم شما نگاه کنم و لذت ببرم؟ مرد که اصلا توقع چنین حرفی را نداشت و حسابی جا خورده بود،مثل آتشفشان از جا در رفت و میان بازار و جمعیت، یقه جوان را گرفت و عصبانی، طوری که رگ گردنش بیرون زده بود، او را به دیوار کوفت و فریاد زد: مردتیکه عوضی، مگه خودت ناموس نداری... می‌خوری تو و هفت جد آبادت، خجالت نمی‌کشی؟ 

جوان امّا، خیلی آرام، بدون اینکه از رفتار و فحش های مرد عصبی شود و عکس‌العملی نشان دهد، همانطور مؤدبانه و متین ادامه داد: خیلی عذر می‌خوام فکر نمی‌کردم این همه عصبی و غیرتی بشین، دیدم همه بازار دارن بدون اجازه نگاه میکنن و لذت می‌برن، من گفتم که حداقل از شما اجازه بگیرم که نامردی نکرده باشم.حالا هم یقمو ول کن. از خیرش گذشتیم. 

مرد خشکش زد ... همانطور که یقه جوان را گرفته بود، آب دهانش را قورت داد و زیر چشمی زنش را برانداز کرد ... 

این کتاب در ادامه می افزاید: «چقدر خوشبختم که در عصر آزادی زندگی می کنم، این روزها یک دختر می تواند پزشک یا قاضی شود، در ارتش ثبت نام کند، به تیم بسکتبال بپیوندد؛ می تواند مدارج شغلی را طی کند، بچه های خودش را در مهد کودک رها کند، هر قدر دلش می خواهد سقط جنین داشته باشد، گزینه های جنسی او دیگر محدود نیستند، روابط جنسی نامشروع برای وی امکان پذیر است، به طور خلاصه یک دختر می تواند هر کاری که دلش می خواهد انجام دهد، هر چه می‌خواهد بشنود، تنها یک استثناء وجود دارد، او نمی تواند زن باشد!!!»


[ سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 0:10 ] [ یداله مرادی ] [ ]
 
معلم شهیدم راهت ادامه دارد....

 

 

[ دوشنبه یازدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 0:29 ] [ یداله مرادی ] [ ]

اس ام اس ها (sms) و پیامک های بسیار زیبا مخصوص روز معلم اردیبهشت ۹۱

اس ام اس ها (sms) و پیامک های بسیار زیبا مخصوص روز معلم ارديبهشت 91

اس ام اس مخصوص تبریک روز معلم

اندیشه ام از تو سبز و آباد شده
از جهل وغم این فکرتم آزاد شده
در مکتب پاک و شاد استاد ببین
غم رفته زجانم ودلم شاد شده

اس ام اس ها (sms) و پیامک های بسیار زیبا مخصوص روز معلم ارديبهشت 91

در مکتب تو همیشه شاگردم من
دور از رخ تو همیشه پر دردم من
در فصل بهار و روز استاد ببین
بی نور معلم این چنین زردم من

اس ام اس ها (sms) و پیامک های بسیار زیبا مخصوص روز معلم ارديبهشت 91
آموزش عشقم از همین مکتب توست
اندوخته ی سوادم از این لب توست
گفتم که مریضم و بیا بستر من
چون عامل دردم این غم و این تب توست

اس ام اس ها (sms) و پیامک های بسیار زیبا مخصوص روز معلم ارديبهشت 91
با این گچ عشق تخته ی جانم زن
خطّی ز کلام خود به ایمانم زن
صد درس در این کلاست آموخته ام
یک درس ز عشق جان ویرانم زن

اس ام اس ها (sms) و پیامک های بسیار زیبا مخصوص روز معلم ارديبهشت 91

بی انصافیست که تو را به شمع تشبیه کنم زیرا شمع را میسازند تا بسوزد

اما تو میسوزی تا بسازی ، با سپاس و عرض تبریک فراوان . . .

اس ام اس ها (sms) و پیامک های بسیار زیبا مخصوص روز معلم ارديبهشت 91

ای معلم تو را سپاس : ای آغاز بی پایان ، ای وجود بی کران ، تو را سپاس .ای والا مقام ، ای فراتر از کلام، تورا سپاس. ای که همچون باران بر کویر خشک اندیشه ام باریدی

روزت مبارک

اس ام اس ها (sms) و پیامک های بسیار زیبا مخصوص روز معلم ارديبهشت 91


ادامه مطلب
[ پنجشنبه هفتم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 23:29 ] [ یداله مرادی ] [ ]
در سایت عصر دنا مطلب تارخیی و شیوا از دوست عزیزم مهندس یوسف مرادی که خود فرزند شهید است را خواندم که حال بدون در نظر گرفتن نقد بر آن عینا جهت علاقه مندان به تاریخ استان و تحولاتی که سبب استان شدن گردید را تقدیم مینمایم:

به یاد بمباران هوایی بویراحمد/«نبرد گجستان»:نبرد حاشیه علیه متن

عصر دنا-مهندس سید" یوسف مرادی":(به مناسبت 31 فروردین و اول اردیبهشت سالگرد نبرد افتخار آفرین تنگ گجستان ).
 
اردیبهشت سال 42 بود.کهگیلویه و بویراحمد تلخ ترین اردیبهشت تاریخش را تجربه میکرد. در یکی از روستاهای دور افتاده بویراحمد،  پدر خانواده نیساریان، صدای انفجارهای پیاپی را که از روستا شنید، کارش را نیمه تمام گذاشت و همراه با پسرش با عجله از کوه برگشت. نزدیکتر که شد دود غلیظی که از روستا بلند بود، بیشتر مضطربش کرد. به روستا که رسید؛ تمام روستا خاک و خون بود. خودش را به خانه که رساند با پیکر غرقه به خون همسرش «کبری» و فرزندان خردسالش «بی گل» 2 ساله و «فتاح» 8 ساله و دخترش «همه گل» و پسرش «بزرگ» و مادر پیرش «نورالنساء» مواجه گشت. شش نفر از خانواده نیساریان بر اثر حمله هوایی هواپیماهای جنگی پایگاه «وحدتی» دزفول و پایگاه هوایی شیراز کشته شده بودند. قتل عام خانواده نیساریان در بویراحمد، تنها گوشه ای از حملات ناجوانمردانه و وحشیانه هواپیماهای جنگی سلطنت پهلوی علیه مردم مظلوم و بی دفاع کهگیلویه و بویراحمد بود.
از روز 31 فروردین 42 و آغاز نبرد گجستان، در طول قریب به دو ماه، بر اثر بمباران هوایی روستاهای بویراحمد، صدها زن و کودک کشته شدند و هزاران  رأس گاو و گوسفند و بز از بین رفت. سرهنگ ستاد «غلام رضا مصور رحمانی» در کتاب خاطراتش با ذکر آن جنایات نوشته است:«حتی انجمن حمایت از حقوق حیوانات هم برای دلسوزی جهت گوسفندان قطعه قطعه شده، یک قلم روی کاغذ نگذاشت».
شاید این اولین بار در تاریخ بود، که حکومتی مردم خودش را با هواپیماهای جنگی مورد حمله قرار می داد. آنگونه که ارتشبد «آریانا» از قول محمد رضا شاه گفته بود: «به فرمان جهان مطاع ملوکانه از تاریخ 16/12/41 مناطق کوه مره سرخی، فراشبند، قیر و کارزین، بویراحمد علیا و سفلا، ممسنی و کهگیلویه منطقه جنگی اعلام گردید».


ادامه مطلب
[ پنجشنبه هفتم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 1:5 ] [ یداله مرادی ] [ ]
                                                      نمی توانم

روز سه شنبه ۵/۲/۹۱ در مدرسه نمونه دولتی آزادگان گچساران در جهت تحقق پاسداشت سال تولید ملی و حمایت از سرمایه و کالای ایرانی در حرکتی ابتکاری و نمادین به همت دبیر ادبیات آن مدرسه آقای آزاد کاییدی مراسم تشییع جنازه نمیتوانم با حضور دبیران و جمعی از اولیا و اینجانب بهمراه سرکار خانم پردال معاونت آموزش ابتدایی استان بوسیله دانش آموزان کلاس اول راهنمایی بعمل آمد و طی تشریفاتی کلیه بچه ها تمامی موارد نمی توانیم خود را در برگه هایی نوشته و آنگاه در تابوتی قرار داده و تابوت را تا محل قبری که در محل درب ورودی مدرسه آماده کرده بودند به خاک سپرده و سنگ قبری که بهمین منظور تهیه شده بود بر آن قرار دادند و بعد مقالاتی در خصوص ابراز همدردی با بازمانده گان از جمله برادر آنمرحوم (میتوانم) قرائت نموده و مهمانان را با خرما و حلوا پذیرایی نمودند.

 انشالله همه جوانان و نوجوانان ایران زمین بدانند که میتوانند نمیتوان را که فرزند تنبلی است دفن کرده و خود را باور کنند که میتوانند به قله های رفیع علم و ایمان و عزت برسانند . میشود و میتوانیم که در سال تولید ملی به بزرگترین تولیدکننده تولید فکر و اندیشه وعلم و کالای مصرفی و توانمندی اقتصادی و اقتدار جهانی دست یابیم این میتوانیم را شهدای ما و بزرگان و عالمان عرصه دین و هنر و علم در طول تاریخ ترجمه کردند و شهید چمران و شهریاری و احمدی روشن و ......تفسیر نمودند . باید خود را بیابیم.

[ چهارشنبه ششم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 18:55 ] [ یداله مرادی ] [ ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

یدالله مرادی
کارشناس ارشد علوم سیاسی- دبير آموزش و پرورش و مدرس دانشگاه
مدیریت سابق اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان کهگلویه و بویراحمد
این وبلاگ را با هدف آگاهی بخشی و شناخت در زمینه تحولات و مباحث اساسی جامعه و موضع گیری در قبال آنان راه اندازی نموده ام.
باتوجه به علاقه به سرزمین، تاریخ و فرهنگ مادری خود، بررسی مسائل بومی استان چهارفصل کهگلویه و بویراحمد و ظرفیت های آن از موضوعات اساسی این وبلاگ خواهد بود.
انشاالله مورد توجه و لطف اهل فکر و اندیشه قرار گیرد.

ایمیل نویسنده Y.MORADI38@YAHOO.COM